Muğla'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi - Son Dakika

Muğla'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi

18.02.2012 17:17
Muğla'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi, System.String[]

Muğla Valiliği, Türkiye şampiyonaları ve uluslararası organizasyonlarda başarı gösteren 126 sporcuyu çeyrek altınla ödüllendirdi.

Muğla Valiliği, Türkiye şampiyonaları ve uluslararası organizasyonlarda başarı gösteren 126 sporcuyu çeyrek altınla ödüllendirdi. Vali Fatih Şahin, sporcuların eğitimine katkıda bulunan antrenörlere de teşekkür plaketi verdi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) toplantı salonundaki ödül töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, "İlimizde 169 spor kulübü, 29 bin 792 lisanslı ve 5 bine yakın faal sporcu, sadece müdürlüğümüze bağlı 62 spor tesisinde, 700'den fazla antrenörün gözetiminde çalışmalarını başarıyla yürütüyor. 2011 sezonunda sekiz uluslararası, 19 ulusal ve 234 mahalli faaliyet gerçekleşti. Bin 124 kilometre sahil bandı olan ilimizde yelken, kano, kitebord ve sörf sporları güvenle yapılıyor. Muğla, '4 mevsim spor, 4 mevsim organizasyon' sloganıyla spor şehri olma hususunda önemli bir noktaya ulaşmıştır." dedi.

En kısa sürede kapalı yüzme havuzu yapılacağını belirten Vali Şahin ise, "Çalışmalarımız başlamış bulunuyor, şu an proje aşamasında. Spor sadece birinci, ikinci, üçüncü olmak değil. Sporun amacı kardeşlik, birlik ve beraberliği geliştirmek. Spor, bunları bağlayan bir aracıdır." şeklinde konuştu. Törene Vali Şahin, Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hacıcaferoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Fevzi Kurşun, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahsur Harmandar, ASKF Başkanı Mehmet Top, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, veliler ve sporcular katıldı.

Muğla'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi
Muğla'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Muğla'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı