Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Muğla'da Cumhuriyet'in 100. yılında okuma seferberliği - Son Dakika

Muğla'da Cumhuriyet'in 100. yılında okuma seferberliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılında çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için Okuma Seferberliği Projesi başlattı. Proje kapsamında 23 Nisan ve 19 Mayıs'ta çocuklar ve gençler için okuma etkinlikleri düzenlenecek ve 29 Ekim'de ödül töreni yapılacak. Projeyle 100 kitap okuyanlara çeşitli ödüller verilecek.

13.09.2023 - 13:28,

Cumhuriyet'in 100. yılında Muğla'da okuma seferberliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet'in 100. yılında çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için Okuma Seferberliği Projesi başlattı.

MUĞLA - Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100.yılını farklı etkinliklerle kutlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için okuma seferberliği başlattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 0-8 yaş grubu çocuklar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda da 9-18 yaş grubu gençler için başlatılan okuma seferberliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ödül töreni ile taçlandırılacak. Cumhuriyet'in 100.Yılında Okuma Seferberliği projesine katılarak 100 kitap okuyanlara çeşitli ödüller verilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet'in 100.Yılında Okuma Seferberliği Projesi'ne katılan Ata Deniz Özsoy kitap okumayı çok sevdiğini ve Cumhuriyet'in 100.yılında okuma seferberliğine katıldığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün o yıllarda 4 bine yakın kitap okuyarak ülkemiz için birçok şey yaptığını söyleyen Ata Deniz herkese kitap okumayı tavsiye etti.

Okuma seferberliğine katılan Mustafa Özdemir ise kitap okumanın çok yararlı olduğunu, odaklanmayı ve derslerde başarılı olmalarını da sağladığını söyledi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Eğitim Muğla'da Cumhuriyet'in 100. yılında okuma seferberliği - Son Dakika


Advertisement