Son Dakika Haberleri: Muğla'da Deniz ve Kar Keyfi

Muğla'da Deniz ve Kar Keyfi

8 yıl önce

Yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı Muğla'da çocuklar kartopu oynarken Bodrum'da ise vatandaşlar denize girdi.

Muğla'da Deniz ve Kar Keyfi, System.String[]

Yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı Muğla'da çocuklar kartopu oynarken Bodrum'da ise vatandaşlar denize girdi.


Muğla'da gece etkili olan kar yağışının ardından yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Vatandaşlar, kent merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Yılanlı mevkisindeki karla kaplı ormanlık alanda piknik yaptı. Datça ve Bodrum'dan Muğla'ya kartopu oynamak için gelen bir grup çocuk, kardan adam yaparak yarıyıl tatilinin keyfini çıkardı.


Datça'dan ailesiyle Muğla'ya gelen Metin Mıhçı, Datça'da hava sıcaklığının en az 12-13 derece olduğuna işaret ederek, "Yılanlı'da ise hava sıcaklığı sıfır derece civarında. Çocuklarım bugüne kadar hiç kar görmemişlerdi. Onlarla kar sevincini yaşamak için geldik. Saatlerdir kartopu oynuyoruz. Güzel olan Muğla'da ve ilçelerinde 2 farklı mevsimin bir arada yaşanması" dedi.


Kartopu oynamak için Bodrum'dan geldiklerini anlatan Ali İlkin ise sıcak bir havanın yaşandığı Bodrum'dan karla kaplı ormanlık alana geldiklerinde, çocuklarının şaşkınlık yaşadığını söyledi.


Çocuklarla eğlenceli vakit geçirdiklerini ifade eden İlkin, "Onlarla kardan adam yaptık. Çocuklar için unutulmaz bir yarı yıl tatili anısı oldu" diye konuştu.


-Bodrum'da deniz keyfi-


Türkiye'nin birçok bölgesinde soğuk hava ve kar yağışı etkisini sürdürürken hava sıcaklığının 13 derece ölçüldüğü Bodrum'da bazı vatandaşlar denize girdi. Bodrum'un Kumbahçe sahilinde denize giren Davut Aydın, Bodrum'un yaz kış çok güzel olduğunu anlatarak, "Bodrum'da yaşamanın avantajları bunlar. Bodrum'da 4 mevsim farklı güzellikler yaşanır. Hava yağmurlu olsa bile deniz suyu sıcak ve çok güzel. Bodrum'da yaşamak farklı bir duygu. Başka yerlerde bırakın denize girmeyi, araçla bile dışarıya çıkamıyorlar. Yollar kar yüzünden kapalı ve ulaşım güçlükle sağlanıyor" dedi.


Sıcak havanın etkili olduğu Bodrum'da bazı vatandaşlar ise Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet, Bitez ve Ortakent sahillerindeki kafelerde oturdu, bazıları ise yürüyüş yaptı.


Fethiye'de sıcak havayı fırsat bilen "Toni" isimli köpek, kordon boyunda yürüyüş yapan sahibinin ve vatandaşların şaşkın bakışları arasında, denize atladı ve bir süre denizde yüzdü. Toni, bir balıkçı tarafından denizden çıkarıldıktan sonra sahibine teslim edildi.


- MUĞLA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:39 Kaynak: AAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Siirt'te 'ışık hadisesi' için yüzlerce kişi toplandı Ranzadan düşerek ölen er, 12 yıl sonra şehit sayıldı