Son Dakika Haberleri: Muğla'da Er ve Erbaşlara Evlilik Öncesi Eğitim Verildi

Muğla'da Er ve Erbaşlara Evlilik Öncesi Eğitim Verildi

6 yıl önce

Muğla'da vatanı görevini yapan er ve erbaşlara yönelik evlik öncesi eğitim verildi.

Muğla'da Er ve Erbaşlara Evlilik Öncesi Eğitim Verildi, System.String[]

Muğla'da vatanı görevini yapan er ve erbaşlara yönelik evlik öncesi eğitim verildi. Il Jandarma Komutanlığı'ndaki eğitime Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürü Ali Akkuzu, Il Müdür Yardımcısı Vedat Tunç, psikolog Semra Karaağaçlı, Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde görevli Dr. Hasan Akpınar ile 120 er ve erbaş katıldı.


Alay Komutanı Çelik, yaptığı açıklamada toplumda sağlıklı evliliklerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla uygulanan eğitimlerin, vatani görevini yerine getiren er ve erbaşlara faydalı olacağını söyledi. Evlilik öncesi eğitim konusunda toplumun dikkatini çekmek istediklerini belirten Il Müdürü Akkuzu ise eşlerin evlilik öncesi eğitim almasının, sonradan çıkacak problemlerin önlenmesi noktasında etkili olduğunu belirterek, "Tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalarla bu kanıtlanmıştır. Bu düşünceden hareketle evlilik öncesi eğitim konusunda toplumun dikkatinin çekilmesi ve toplumsal farkındalık sağlanması önemlidir. Evlilik, her şeyden önce fedakârlık, sevgi, sadakat ve anlayışla başlar." dedi. Konuşmaların ardından psikolog Karaağaçlı ve Dr. Akpınar ile Il Müdür Yardımcısı Tunç eğitim verdi.

Haber Yayın Tarihi: 27.03.2014 12:53 Kaynak: CİHANDefine avcılarının hedefi olan tarihi güzelce kemerine polis önlemi
Trump'tan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a gözdağı: Düşmanca davranırsa kaybedecek çok şeyi var 3 çocuk annesi, intihar etti