Muğla'da Pi Günü Şenliği Düzenlendi - Son Dakika

Muğla'da Pi Günü Şenliği Düzenlendi

14.03.2014 14:46
Muğla'da Pi Günü Şenliği Düzenlendi, System.String[]

Muğla'da, matematik olimpiyatlarına hazırlık kapsamında Pi Günü şenliği düzenlendi.

Muğla'da, matematik olimpiyatlarına hazırlık kapsamında Pi Günü şenliği düzenlendi. Menteşe Atatürk Ilkokulu bahçesindeki etkinliğe Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Il Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burçak Öz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Arslan, yaptığı konuşmada, "Matematiği sevdirerek öğretmeyi amaçlayan bu proje amacına ulaşacaktır. Gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına önemli bir aşama olduğuna inanıyorum. Enerjimizin büyük bir kısmını, gençlerimizi geleceğe donanımlı olarak hazırlamak doğrultusunda harcıyoruz. Inşallah başarılı olacağımıza inanıyorum." dedi. Il Milli Eğitim Müdürü Çınar ise "pi" sayısının matematikte önemli bir yere sahip olduğunu, yaklaşık değeri olan 3,14’ü temsil etmesinden dolayı bütün dünyada 14 Mart'ın tarihi Pi Günü olarak kutlandığını söyledi.

Gün boyu devam eden etkinlikte gönüllü üniversite öğrencileri tarafından sabah ortaokul, öğleden sonra liselilere tangram, pentominos, sudoku, geometri tahtası, olasılık, çok küplüler, kendoku, origami, hanoi kuleleri, en küçük alan en büyük çevre, uzunluk ve miktar tahmini, sihirli üçgen ve sihirli kare, yüzlük tablo, fraktallar, escher kaplamaları, düğümler gibi 16 oyun ve etkinlik oynatıldı.

Muğla'da Pi Günü Şenliği Düzenlendi
Muğla'da Pi Günü Şenliği Düzenlendi

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Muğla'da Pi Günü Şenliği Düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kaçak kazı yapan şahıslar, tünele havalandırma sistemi bile kurmuş Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak! Atamalarda mülakat yapılmayacak Fransız ve İspanyol basını, Türk İHA'larının başarısına dikkat çekti: Rus hava savunma sistemleri engel olamadı YouTuber Enes Batur, kazasına yorum yapan bir kişiye sosyal medya üzerinden tepki gösterdi: Belki insanlıktan nasibini alır Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu