Muğla'daki Kazada Ölen Gelin ve Görümce Toprağa Verildi (2) - Son Dakika
Güncel

Muğla'daki Kazada Ölen Gelin ve Görümce Toprağa Verildi (2)

Muğla\'daki Kazada Ölen Gelin ve Görümce Toprağa Verildi (2)

LEMAN ÖĞRETMEN VE FERAY AKIN DA TOPRAĞA VERİLDİTürkiye'yi yasa boğan trafik kazasında yaşamını yitiren Leman Kılıç için Buca Cemevi'nde tören düzenlendi.

15.05.2017 15:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

LEMAN ÖĞRETMEN VE FERAY AKIN DA TOPRAĞA VERİLDİ

Türkiye'yi yasa boğan trafik kazasında yaşamını yitiren Leman Kılıç için Buca Cemevi'nde tören düzenlendi. Törene Kılıç'ın eşi Muharrem Kılıç, oğlu Eray Kılıç, kardeşi Hasan Kılıç, çok sevdiği öğrencileri ve sevenleri katıldı. Törende İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca Belediye Başkanı Levent Pişitina'da katılarak baş sağlığı diledi. Leman öğretmenin teyzesi Fatma Yıldırım da törende ağıt yaktı. Anaokulu öğretmeni 1 çocuk annesi Leman Kılıç'ın törende konuşan eşi Muharrem Kılıç, "Her şeyimizi kaybettik. Bir insanın uzaklaşması gitmesi değil. Üzüntülüyüz. Hayat noktalanıyor. Kazanın neden olduğunu bilmiyoruz. Kazayı yaşayanlar bilebilir ihmal var mı yok mu? Biz ancak duyduklarımızla uzaktan konuşuyoruz. Araştırılıyor. Eşim anaokulu öğretmeniydi. Anaokulumuz vardı, kapatıp kız öğrenci yurdu açmıştı. Öğrencileri de annesiz kaldı" dedi.

KARDEŞİ GAR SALDIRISINDA YARALANMIŞ

Leman Kılıç'ın Patent Enstitüsü'nde çalışan kardeşi Hasan Kılıç'ın Ankara'daki Gar patlamasında yaralandığı ve 6 ay hastanede yattığı öğrenildi. Törende konuşan Hasan Kılıç, "Kardeşimle birlikte 24 insanımızı kaybettik. Güzel insanlarımızı kaybettik. Katliam gibi kaza. Bu ülkede artık trafik kazalarında insanlar ölmemeli. İnsana yönelik, insanın yaşamasına yönelik bir takım değerleri ön plana çıkarmalıyız. Bu topraklarda onların kadın ve anne olmalarından dolayı yüreğimizde ayrı bir yeri vardır. Bu insanların tüm dünya da kutlanan Anneler Günü'nde böyle bir kazada kaybetmiş olmamız hepimizi üzmüştür. Hepsi bizim için değerlidir. Hatıralarını yaşatmaya çalışacağız. Kaza olan bölgenin düzeltilmesi gerekir. İnsanlarımızı teknik hatadan, yol hatasından kaybetmemeliyiz. Bin insan kolay yetişmiyor. Bu hatalarla ilgili önlemlerin alınması gerekiyor" dedi.

ÖĞRENCİLERİ CENAZEDE FERYAT ETTİ: O BİZİM ANNEMİZDİ

Anaokulu öğretmeliğinden sonra kız öğrenci yurdunda da çalışan Leman Kılıç'ın yurtta kalan öğrencileri de cenazeye katıldı. Öğrencilerin feryatları, gözyaşları yürekleri dağladı. Öğrenciler "O bizim öğretmenimiz değil, annemizdi" dedi. Yurt sahibi Kasım Akdağ da, "Leman çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Herkes onu çok severdi. O da öğrencileri çok severdi" şeklinde konuştu.

ANNESİNİ DE ANNELER GÜNÜ ÖNCESİNDE KAYBETMİŞ

Öte yandan Anneler Günü öncesinde hayatını kaybeden Leman Kılıç'ın 2015 yılında Anneler Günü öncesinde annesi Fadikcan Kılıç'ı kaybettiği öğrenildi. Leman Kılıç'ın annesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafını o dönemde sosyal medya hesabından 'Analık nedir Annem?' derdim de anacığıma; 'Ben ol da bil' derdi Mevlanaca. Ben ol da bil. Sen, oldum annem bak. Sen oldum ve bildim neymiş bu işin yürekcesi. Zormuş anam. Meğer ölümüne bir kara sevdaymış analık. Olduk, gördük, bildik bak nur içinde yat annem" sözleriyle paylaştığı görüldü.

Buca Cemevi'nde cenaze namazı kılınan Leman Kılıç, Bornova Gökdere Mezarlığı'nda toprağa verildi.

KIZI, ANNESİNİN TABUTUNUN BAŞINDAN AYRILMADI

Kazada yaşamını yitiren 24 kişiden biri olan Feray Akın'ın (55) cenazesi, memleketi Çanakkale'nin Çan İlçesi'ne getirildi. Feray Akın için Demirci Cami'nde bugün Öğle Namazı'nın ardından cenaze namazı düzenlendi. Cenaze töreni öncesi Feray Akın'ın kızı Neslihan Kutluk iannesinin tabutunun başından bir an olsun ayrılmadı. Neslihan Kutluk'u yakınları teskin etmeye çalıştı. Törene, Akın'ın ailesi ve yakınları ile Çan Belediye Başkanı AK Partili Abdurrahman Kuzu, Çan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Feray Akın'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından Çan İlçe Mezarlığı'nda defnedildi.

Mehmet CANDAN, Mustafa OĞUZ/ İZMİR, - Mustafa SUİÇMEZ/ ÇANAKKALE,

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Muğla'daki Kazada Ölen Gelin ve Görümce Toprağa Verildi (2) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement