Son Dakika Haberleri: Dalaman'da başladı, Fethiye'ye sıçradı! Yangına havadan müdahale ediliyor

Dalaman'da başladı, Fethiye'ye sıçradı! Yangına havadan müdahale ediliyor

7 gün önce

Muğla'nın Dalaman ilçesinde önceki gün çıkan ve Fethiye'ye sıçrayan, dün kontrol altına alınan orman yangınına sabahın ilk ışıklarıyla helikopterler yeniden müdahaleye başladı.

Muğla'nın Dalaman ilçesinde önceki gün çıkan ve Fethiye'ye sıçrayan, dün kontrol altına alınan orman yangınına günün ağarmasıyla hava araçlarıyla da müdahale ediliyor.

Gece boyunca karadan söndürme çalışmalarının devam ettiği yangına sabah helikopterler de müdahaleye başladı.

Bölgede bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, havadan yangın alanını inceledi.

Ekiplerin bölgede havadan ve karadan söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor.

Dalaman'ın Karacaağaç Mahallesi'nde önceki gün çıkan ve Fethiye'ye sıçrayan orman yangını yaklaşık 350 hektarlık alanda etkili olmuş, yangın dün kontrol altına alınmıştı.

BAKAN PAKDEMİRLİ YANGIN BÖLGESİNDE

Dün sabah erken saatlerde Muğla'ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, söndürme çalışmalarını bizzat koordine ediyor.

Yangın bölgesinden bir an olsun bile ayrılmayan Bakan Pakdemirli, bu sabah da günün ilk ışıklarıyla birlikte helikoptere binerek çalışmaları havadan takip etti. Pakdemirli'nin incelemesinin ardından son durumla ilgili bilgi vereceği bildirildi.

Dalaman'da başladı, Fethiye'ye sıçradı! Yangına havadan müdahale ediliyor
Haber Yayın Tarihi: 12.07.2019 07:40 Kaynak: AAİzledikleri televizyonun patlaması sonucu çıkan yangında mahsur kaldılar Datça'daki orman yangınına 1 milyon liralık tazminat davası Gübre çukuruna düşen eşekler kepçeyle kurtarıldı 19 Temmuz Milli Piyango çekiliş sonuçları noter huzurunda çekilerek açıklandı