Son Dakika Haberleri: Muğla'daki Terör Operasyonundan Kaçan Terörist, İmaj Değiştirmiş Halde Yakalandı

Muğla'daki Terör Operasyonundan Kaçan Terörist, İmaj Değiştirmiş Halde Yakalandı

2 ay önce

Muğla'da 5 teröristin öldürüldüğü, 1 teröristin de kendisini patlattığı operasyondan kaçan PKK'lı, imajını değiştirmesine rağmen güvenlik güçlerine yakalandı.

Muğla'nın  Köyceğiz ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda kaçan  PKK'lı terörist  Dalaman ilçesinde gözaltına alındı.

DALAMAN'DA OLDUĞU İSTİHBARATI ALINDI

Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin öldürülmesinin, bir teröristin de portakal bahçesinde meydana gelen patlamada ölmesinin ardından kaçan diğer bir teröristin yakalanması için bölgedeki çalışmalar aralıksız sürdürüldü.

AA muhabirinin Emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre,  Muğla  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçan teröristin  Dalaman ilçesinde olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

TANINMAMAK İÇİN İMAJ DEĞİŞTİRMİŞ

Tanınmamak için imaj değişikliğine gittiği görülen "Reşit" kod adlı Serbest Şenlik,  Dalaman merkezinde kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Muğla'nın  Seydikemer ilçesinde  4 Ekim'deki yol kontrolünde 4 terörist ve 3 iş birlikçisi yakalanmış, bir gün sonra da  Köyceğiz ilçesindeki ormanlık alanda 5 terörist etkisiz hale getirilmişti. Kaçan iki terör örgütü üyesinden biri saklandığı portakal bahçesinde, civardaki vatandaşlarca fark edilmesi üzerine paniğe kapılıp üzerindeki el bombasını patlatmış, diğer teröristin yakalanması için operasyon başlatılmıştı.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Kuzey Kore'den Kaçan Kadın Askerden Şok Eden İtiraflar: Kadınlara Tecavüz Ediliyor Komşusuyla Yatakta Basan Oğlunu Öldüren Cani Anneye Tepki Yağdı: Sen de Vicdan Var mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65 Yıl Sonra Yunanistan'ı Ziyaret Edecek İlk Cumhurbaşkanı Olacak