Muğla'nın Jeotermal Kaynakları ve Doğal Mineralli Sularının Envanteri Projesi - Son Dakika

Muğla'nın Jeotermal Kaynakları ve Doğal Mineralli Sularının Envanteri Projesi

03.01.2012 14:40
Muğla'nın Jeotermal Kaynakları ve Doğal Mineralli Sularının Envanteri Projesi, System.String[]

Güney Ege Kalkınma Ajansı ile Muğla Üniversitesi arasında, "Muğla'nın Jeotermal Kaynakları ve Doğal Mineralli Sularının Envanteri Projesi" nin hazırlanması için sözleşme imzalandı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı ile Muğla Üniversitesi arasında, "Muğla'nın Jeotermal Kaynakları ve Doğal Mineralli Sularının Envanteri Projesi" nin hazırlanması için sözleşme imzalandı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)'nın ilan ettiği "Doğrudan Faaliyet Desteği" kapsamında, Muğla Üniversitesi'nce hazırlanan, "Muğla'nın Jeotermal Kaynakları ve Doğal Mineralli Sularının Envanteri" projesi, teknik ve mali değerlendirme sonucunda başarılı bulunarak sözleşme imzalanmaya hak kazandı.

Muğla Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde yapılan sözleşme törenine, GEKA Genel Sekreteri Mehmet Aydıner, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tuğrul Yılmaz ile projede görev alan Yrd.Doç.Dr. Özgür Avşar, Prof. Dr. Fikret Kaçaroğlu, Doç.Dr.Gonca Kuşcu, Doç.Dr.Semih Gürsu ve Yrd.Doç.Dr. Bedri Kurtuluş ve GEKA uzmanları katıldı.

Sözleşme, GEKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar ile Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar arasında imzalandı.

GEKA Genel Sekreteri Mehmet Aydıner, törende yaptığı konuşmada, projenin 5 akademisyen tarafından yürütüleceğini belirterek, şöyle konuştu:

"3 ay gibi bir sürede Muğla'nın jeotermal kaynaklar ve doğal mineralli sularının envanterini çıkarmayı amaçlayan çalışmadan ilgili devlet kurumlarının

(özel idare, çevre ve orman müdürlüğü), akademisyenlerin ve yatırımcıların direkt olarak yararlanmasını bekliyoruz. Projenin jeotermal enerjinin verimli, planlı ve düzenli kullanılmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Muğla'daki jeotermal enerji sektörünün gelişimini pozitif olarak etkileyecek. Sonuçta Muğla halkı dolaylı ve nihai olarak bu çalışmadan yararlanacak."

- MUĞLA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muğla'nın Jeotermal Kaynakları ve Doğal Mineralli Sularının Envanteri Projesi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı 00:47 Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı 00:04 Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik 23:51 Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik
Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü 22:47 Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 22:12 Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı 21:57 Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı
Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 20:51 Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 18:03 "Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri" diyen Kürşat Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu tespit edildi
Advertisement