Son Dakika Haberleri: Muğla Turizmcilerden 'Bayram Tatili 9 Güne Çıkarılsın' Çağrısı

Muğla Turizmcilerden 'Bayram Tatili 9 Güne Çıkarılsın' Çağrısı

3 ay önce

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler İşletmeler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, 4 günlük Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması için hükümete çağrıda bulundu.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler İşletmeler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, 4 günlük Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması için hükümete çağrıda bulundu. Rezervasyon yaptıracak olan vatandaşları ise dolandırılmamaları konusunda uyardı. Marmarisli turizmci ve esnaf, 3- 6 Haziran tarihleri arasındaki 4 günlük Ramazan Bayramı tatilinin uzatılması için hükümete çağrıda bulundu. Bayram tatilinin arife günü 3 Haziran'dan başlayıp 6 Haziran Perşembe günü son bulduğu, cuma ve hafta sonu içine katılarak 9 güne çıkarılmasının turizmde hareketlilik getirebileceği belirtildi. TÜROFED Başkan Yardımcısı ve GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Marmaris'in bu yıl büyük talep gördüğünü vurgulayarak, şöyle dedi

Mayıs ayında mübarek ayımıza giriyoruz ve ardından Ramazan Bayramı. Güney Ege Bölgesi ve Marmaris bu yıl yabancı turistlerden oldukça ciddi talep görmektedir. Turizm sezonunun güzel ve hareketli geçeceğini umut ediyoruz. Mayıs ayı başından itibaren Avrupa'nın birçok ülkesinden misafirlerimizin ziyaretleriyle dolu bir sezon başlayacak. İç pazarda hareketliliğimiz henüz başlamadı ve bunun başlaması için girişimlerimiz mevcut. 3-6 Haziran arası Ramazan Bayramı tatili uzatılarak 9 güne çıkartılmalıdır. 45 gün önceden iktidara çağrıda bulunmak istiyoruz. Sıkışıklık yaşanmaması ve turizme ekonomik katkı sağlanması için tatil günlerinin uzatılması çağrısında bulunuyoruz. Bu konuda taleplerimizi yetkili makamlara ilettik. Bakanlar Kurulu ile görüşülerek Ramazan Bayramı tatilinin uzatılması bir an önce karara bağlanmalıdır. Bülbüloğlu, tatile çıkacakları dolandırılmamaları konusunda uyararak Kurumsal acentelerden ön rezervasyon yaptırın. Tatil yapacağınız otel ile görüşme yaparak ayırttığınız odanın teyidini alın dedi.

BİR AN ÖNCE KARARA BAĞLANSIN

Su sporları eğitmeni Nimer Narma, tatilin uzatılmasının turizmin yüzünü güldüeceğini belirterek Kısa tatillerde vatandaşımızda bir yere gitmeye değmeyeceği düşüncesi oluşuyor. Ekonominin canlanması için bayramlarda uzun süreli tatiller olmalı. Umarım bir an önce karara bağlanır dedi.

Turizm acentesi, emlak ofisi ve döviz bürosu işletmecisi Ferhat Kahraman da bayram tatilin uzatılmasını istediklerini vurgulayarak, Geçtiğimiz yıllarda tatil uzatılması kararı sonrası nasıl bereket yaşadığımızı herkes gördü. Hükümet yetkililerine çağrımız ise bir an önce Bakanlar Kurulu'nda görüşülerek bu konuyu karara bağlanmalarıdır.
Muğla Turizmcilerden 'Bayram Tatili 9 Güne Çıkarılsın' Çağrısı
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2019 10:27 Kaynak: DHABursa'da oluklu kertenkele şoku! Yılan sanıp öldürdüler Tunceli'de ters laleler jandarma korumasında İsmail Küçükkaya, Yıldırım-İmamoğlu ortak yayınında nasıl sorular soracak?