Muğla Valiliği, Serhat'ı Protez Kola Kavuşturdu - Son Dakika

Muğla Valiliği, Serhat'ı Protez Kola Kavuşturdu

02.01.2012 12:02
Muğla Valiliği, Serhat'ı Protez Kola Kavuşturdu, System.String[]

Muğla Valisi Fatih Şahin, yaklaşık iki yıl önce tarlada hasat yaparken sağ kolunu slaj makinesine kaptırarak kaybeden 18 yaşındaki Serhat Erfidan'a sahip çıktı.

Muğla Valisi Fatih Şahin, yaklaşık iki yıl önce tarlada hasat yaparken sağ kolunu slaj makinesine kaptırarak kaybeden 18 yaşındaki Serhat Erfidan'a sahip çıktı. Erfidan, valiliğin desteğiyle kalem tutmak için hayalini kurduğu 54 bin lira değerindeki protez kola kavuştu. Erfidan ve dedesi Kamil Erfidan, AK Parti Kavaklıdere İl Genel Meclisi Üyesi Saffet Karabıyık ve MELSA Genel Koordinatörü İbrahim Akoğlu'yla birlikte Vali Şahin'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Vali Şahin, protez kolla ilgili sıkıntının kendilerine iletilmesi üzerine hemen harekete geçtiklerini söyledi. Bu tür protezlerin farklı özellikleri olduğunu vurgulayan Şahin, "Gencimizin hareketlerini daha rahat yapması için en iyisini aldık. Protezin maliyetinin 24 bin lirası SGK, 30 bin lirası ise valiliğimize bağlı MELSA tarafından karşılandı. Bizim için büyük mutluluk oldu. MELSA'nın buna benzer sosyal sorumluluk projeleri var. Bu yıl 150 üniversite öğrencimize burs veriyoruz. Ayrıca her sabah, ayrım yapmaksızın 600 öğrencimize çorba ikram ediyoruz. İki engellimize yürüme ve bir görme engelli gazimize okuma aracı aldık." dedi. Şahin, bu tür sosyal sorumluluk projelerini çok önemsediklerine dikkat çekerek, "Kolunu kaybeden gencimiz, devletimizin kanatları altındadır. Eğitim konusunda sonuna kadar giderek, kendi istediği mesleği yapmasını arzuluyoruz. Okumadığı takdirde de iş konusunda elimizden gelen desteği sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Serhat Erfidan da protez kola sahip olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, ilk zamanlar kullanmakta zorlandığını fakat alışmaya başladığını söyledi. Dedesi Kamil Erfidan ise torununun iki yıl önce tarlada kolunu makineye kaptırarak kaybettiğini anlatarak, devletin desteğinden dolayı minnettar olduklarını belirtti: "Biz gariban köylü vatandaşlarız. Torumunum sağ kolunu kaybetmesinin ardından kara kara düşünmeye başladık. Protez kol taktıracak durumumuz da yoktu. Konunun basında yer almasıyla valilik bize destek verdi. Çok mutluyum. Sizlerden son bir isteğim var. Torumun hayatı yarım olmuştur. O okuduğu müddetçe veya okumazsa bir iş imkânı sunmanızı istiyorum." Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Yeşilköy'de yaşayan Serhat Erfidan, iki yıl önceki yaz tatilinde, tarlada ailesine yardım ederken sağ kolunu mısır slaj makinesine kaptırdı. İmam hatip lisesi son sınıf öğrencisi olan ve tedavisi sebebiyle bir yıl ara vermek zorunda kalan Erfidan'ın durumu basına yansıdı. Bunun üzerine Muğla Valisi Fatih Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer'e durumla ilgilenmesi yönünde talimat verdi. Dr. Gencer de Erfidan'ı evinde ziyaret ederek bilgi aldı.

Muğla Valiliği, Serhat'ı Protez Kola Kavuşturdu
Muğla Valiliği, Serhat'ı Protez Kola Kavuşturdu
Muğla Valiliği, Serhat'ı Protez Kola Kavuşturdu

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Muğla Valiliği, Serhat'ı Protez Kola Kavuşturdu - Son Dakika


Son Dakika

Chelsea Frank Lampard'ın görevine son verdi! İlk aday Thomas Tuchel Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı Sapık komşusunun tacizlerine dayanamayan iki çocuk annesi kadın kendisini astı Fenerbahçe, İrfan Can için Başakşehir'le görüşmek adına mektup yolladı Fransız gazetesinde dikkat çeken manşet: Erdoğan Paris'e 3 saat uzaklıkta Osmanlı İmparatorluğu kuruyor Güney Koreli ünlü rapçi Heon-cheol evinde ölü bulundu Sosyal deney sırasında söyledikleri yüreklere dokundu! Herkes bu çocuğu arıyor Kendini tanrı zanneden adam, babasının kesik başıyla sokaklarda dolaştı