Muğla Zeki Müren'in Kullandığı Klasik Otomobilin Yenilenmesi Yarıda Kaldı - Son Dakika

Muğla Zeki Müren'in Kullandığı Klasik Otomobilin Yenilenmesi Yarıda Kaldı

03.03.2019 10:32

Muğla'nın Ortaca ilçesinde, hurdaya terk edilmiş klasik otomobilleri topladıktan sonra satan oto tamircisi 62 yaşındaki Mahmut Çiriş, kısa süre önce de, bir dönem sanat güneşi Zeki Müren'in kulladığı 1951 model 'Pontiac' marka otomobil için çalışmaya başladı.

Muğla'nın Ortaca ilçesinde, hurdaya terk edilmiş klasik otomobilleri topladıktan sonra satan oto tamircisi 62 yaşındaki Mahmut Çiriş, kısa süre önce de, bir dönem sanat güneşi Zeki Müren'in kulladığı 1951 model 'Pontiac' marka otomobil için çalışmaya başladı. Aracın kaportasındaki çürükleri temizleyen Çiriş, Amerika'da yaşayan sahibine ulaşamadığını, bu nedenle onarıma ara verdiğini söyledi.

Ortaca'da oto tamirciliği yapan Mahmut Çiriş, ömürlerini tamamladıktan sonra sahipleri tarafından terk edilen klasik otomobilleri Türkiye'yi dolaşarak satın alıyor. Çiriş, ilçeye getirdiği otomobilleri Muğla- Fethiye karayolunun Kocabel Mevkii'ndeki 6 dönüm arazide kurduğu oto pazarı ve tamirhanesinde sergileyerek, meraklılarının beğenisine sunuyor. 50-60 yıllık çeşitli markalardaki klasik otomobiller, meraklıları tarafından beğenilirse 10 ila 50 bin lira arasında satın alınıyor. Ondan sonra araçlar, Çiriş tarafından aslına uygun olarak yenileniyor. Müşterinin isteğine göre kaporta, boya, döşeme, elektrik ve mekanik bölümleri ilk günkü hallerine kavuşturulan araçlara marka, model ve yaşına göre 30 ila 150 bin lira arasında masraf yapılıyor. Tamirci Mahmut Çiriş, Bizim için aracın durumu hiç önemli değil. Kasayı ve şasiyi baştan ayırıp otomobili sıfırdan topluyoruz. Çöpten getirilen bir aracı bile yapabiliyoruz. Bir aracı revize etmek 1.5 yılı buluyor. Burada geçmiş yıllarda ünlü isimler Fikret Hakan, Filiz Akın ve Orhan Gencebay'ın otomobilleri vardı. Hepsi şu anda sahiplerinin garajlarında duruyor. Amerika'da bütün yedek parça var. Parçanın gelmesi ise 45 günü buluyor dedi.

ZERİ MÜREN'İN OTOMOBİLİ YARIM KALDI

Mahmut Çiriş, hurdalığında bir dönem ünlü sanatçı merhum Zeki Müren'e ait 1951 model Pontiac marka otomobilin de bulunduğunu söyledi. Araç sahibinin onayıyla yenileme çalışmasına başladığını belirten Çiriş, kaporta aksamındaki çürükleri temizlediğini, ancak diğer işleri ile motor bölümüne henüz el atmadığını, nedeninin ise ABD'de yaşayan araç sahibine ulaşamaması olduğunu söyledi.

Muğla Zeki Müren'in Kullandığı Klasik Otomobilin Yenilenmesi Yarıda Kaldı
Muğla Zeki Müren'in Kullandığı Klasik Otomobilin Yenilenmesi Yarıda Kaldı
Muğla Zeki Müren'in Kullandığı Klasik Otomobilin Yenilenmesi Yarıda Kaldı
Muğla Zeki Müren'in Kullandığı Klasik Otomobilin Yenilenmesi Yarıda Kaldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Muğla Zeki Müren'in Kullandığı Klasik Otomobilin Yenilenmesi Yarıda Kaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı, 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonu paylaştı! İşte o anlar FETÖ'nün kanalı Samanyolu TV'de yüksek reytinglerle oynayan "Küçük Gelin" dizisi çalıntı çıktı Karabağ'ı terk eden Ermeni askerlerden itiraf: Savaş devam etseydi hepimiz ölecektik Aliyev'den Putin'e: Türkiye olmazsa o kağıt parçası çöptür Dünyada yalnızca Burdur Gölü'nde bulunuyor: 'Burdiricus' isimli yosun balığı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya İngiltere'den çevreci girişim: Benzinli ve dizel otomobillerin satışı 2030'dan itibaren yasak olacak Papa Francis, sosyal medya hesabından dünyaca ünlü modele beğeni attı Arabanın çarptığı inek, "Hemen keselim" sözünü duyunca bir anda ayaklandı