Muhalif Rum Lider, Kıbrıs Görüşmelerine Türkiye'nin de Katılmasını İstedi - Son Dakika

Muhalif Rum Lider, Kıbrıs Görüşmelerine Türkiye'nin de Katılmasını İstedi

05.01.2012 17:06
Muhalif Rum Lider, Kıbrıs Görüşmelerine Türkiye'nin de Katılmasını İstedi, System.String[]

Güney Kıbrıs'ta ana muhalefet durumundaki Demokratik Seferberlik Partisi'nin (DİSİ) Başkanı Nikos Anastasidais, Türkiye'nin de katılımıyla Kıbrıs görüşmelerinin genişlemesini istedi.

Güney Kıbrıs'ta ana muhalefet durumundaki Demokratik Seferberlik Partisi'nin (DİSİ) Başkanı Nikos Anastasidais, Türkiye'nin de katılımıyla Kıbrıs görüşmelerinin genişlemesini istedi. Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu ise buna tepki gösterdi.

Stefanu, Anastasiadis'in bu tezinin, çoklu konferans ve Birleşmiş Milletler'in Kıbrıs görüşmelerinde hakemlik yapmasının yolunu açacağını ifade etti. Rum radyosunun haberine göre, "Anastasiadis dün, Türkiye'nin katılımıyla görüşmelerin genişlemesi tezini yeniden dile getirdi." diyen Stefanu, daha önce tüm siyasi güçlerin bu teze tepki gösterdiğini ifade etti.

Stefanu, "Görüşmelerin genişlemesinin, Türkiye'ye, çoklu konferansa ilişkin politikasını ileri götürme imkanı vereceğini ve nihayetinde de BM'nin görüşmelerde hakemlik yapmasının yolunu açacağını" savundu. Stefanu; Anastasiadis'in, Kıbrıs sorununa ilişkin tezlere sahip olmaya hakkı olduğunu, ancak bunları empoze etmekte ısrar edemeyeceğini söyledi.

Muhalif Rum Lider, Kıbrıs Görüşmelerine Türkiye'nin de Katılmasını İstedi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Muhalif Rum Lider, Kıbrıs Görüşmelerine Türkiye'nin de Katılmasını İstedi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Tuvaleti kullanan kadını 2 metre uzunluğundaki dev piton kalçasından ısırdı NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi