Muhaliflerin Nefesi, Esed'in Ensesinde - Son Dakika

Muhaliflerin Nefesi, Esed'in Ensesinde

18.02.2012 17:46
Muhaliflerin Nefesi, Esed'in Ensesinde, System.String[]

Suriye'de 11 aydır dalga dalya tüm ülkeye yayılan yönetim karşıtı gösteriler, başkent Şam'ın merkezine de ulaştı.

Suriye'de 11 aydır dalga dalya tüm ülkeye yayılan yönetim karşıtı gösteriler, başkent Şam'ın merkezine de ulaştı. Şam'ın Mezze semtinde Beşşar Esed'in sarayının yakınında gerçekleşen gösteriye, on binlerce kişi katıldı.

Suriye'de yönetim karşıtı gösteriler; daha önce Hama, Humus, Dera, Deyr Ez Zor, İdlib ve başkent Şam'ın banliyölerinde yoğunlaşırken, Şam'ın merkezinde ilk kez kalabalık bir şekilde toplanan muhalifler, gövde gösterisi yaptı. Suriye güvenlik güçleri tarafından öldürülen 3 kişinin cenaze törenine katılan on binlerce kişi, Esed yönetimi aleyhine slogan attı. Yoğun yağmur ve kar yağışına rağmen, toplanan kalabalık tekbir getirerek, taşıdıkları muhalif bayraklarıyla, "Neden korkuyorsunuz Allah bizimle, Şehidin babası başını dik tut, Burası Mezze" şeklinde sloganlar attı. Gösterinin yapıldığı Mezze semti genellikle zenginlerin yaşadığı sakin bir yer olarak biliniyor.

Öte yandan gösterinin yapıldığı semtin yakınında Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in Tişrin Sarayı bulunuyor. Esed'in sarayının yaklaşık 1 kilometre yakınında ilk kez yapılan bu denli dev gösteri, ülkede büyük yankı uyandırdı. Protesto gösterisi; "göstericilerin nefesi Esed'in ensesinde" şeklinde yorumlanırken, muhaliflerin başkentte de seslerini çıkartabildikleri görüldü. Başkent Şam, ilk kez gösterilerin başladığı tarihten bu yana muhaliflerin bu şekildeki kalabalık bir gösterisine sahne oluyor.

Muhaliflerin Nefesi, Esed'in Ensesinde

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Muhaliflerin Nefesi, Esed'in Ensesinde - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret