Muhammed Ali Louisville'de Toprağa Veriliyor - Son Dakika

Muhammed Ali Louisville'de Toprağa Veriliyor

10.06.2016 22:09

Dünya boksunun efsane ismi Muhammed Ali törenle toprağa veriliyor.

Dünya boksunun efsane ismi Muhammed Ali törenle toprağa veriliyor. 3 Haziran günü 74 yaşında hayata gözlerini yuman Ali doğduğu şehir Louisville şehrinde defnediliyor.

İki gün sürmesi planlanan törenlerin ilk gününde kılınan cenaze namazına Türkiye'den de kalabalık bir heyet katıldı. Cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de bulundu.

Cat Stevens adıyla dünyaca ün kazanan ve daha sonra müslüman olan müzisyen Yusuf İslam da Ali'nin tabutunu taşıyanlar arasında bulunuyordu.

Törenin sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Louisville kenti Ahıska Türkleri derneğinin iftarına katıldı, buradaki soydaşlarla sohbet imkanı buldu.

Efsane boksör için yapılacak ikinci törene ise diğer dinler ve farklı toplum kesimlerinden sevenlerinin katılması bekleniyor. Bu törende eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın yanı sıra, oyuncu Will Smith, komedyen Billy Crystal ve spor sunucusu Bryant Gumbel'ın da konuşma yapacağı belirtildi.

Erdoğan'ın ikinci törene katılımı ve ziyaretin yarıda kesilmesi haberlerine ilişkin ise Cumhurbaşkanlığı'ndan bir açıklama yapılmadı.

Yazar:

Etiketler: Gönderildi: 10 Haziran 2016

Muhammed Ali Louisville'de Toprağa Veriliyor
Muhammed Ali Louisville'de Toprağa Veriliyor

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Muhammed Ali Louisville'de Toprağa Veriliyor - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine Toplantısı'nda sunacağız Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine Toplantısı'nda sunacağız Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek