Muhammed Ali'yi Binlerce Seveni Son Yolculuğuna Uğurluyor - Son Dakika

Muhammed Ali'yi Binlerce Seveni Son Yolculuğuna Uğurluyor

10.06.2016 19:44
Muhammed Ali'yi Binlerce Seveni Son Yolculuğuna Uğurluyor, System.String[]

Geçen hafta hayatını kaybeden efsanevi boksör Muhammed Ali'nin taşıyan araca, binlerce seveni cenaze töreninin yapılacağı alana doğru giderken eşlik ediyor.

Geçen hafta hayatını kaybeden efsanevi boksör Muhammed Ali'nin taşıyan araca, binlerce seveni cenaze töreninin yapılacağı alana doğru giderken eşlik ediyor.

ABD'nin efsanevi boksörü Muhammed Ali'nin son yolculuğunda sevenleri yalnız bırakmadı. Ünlü boksörün tabutunu taşıyan araç, boksör ile özdeşleşen şehrin önemli noktalarından geçiyor. BBC'nin haberine göre, sevenleri Ali'nin doğduğu Louisville şehrinde toplanıyor.

Anma töreni için ücretsiz verilen 18 bin biletin yarım saat içerisinde tükendiği belirtildi. Cenaze töreninin konvoyun Cave Hill Mezarlığı'na ulaştığında başlayacağı kaydedildi. Muhammed Ali'nin 90 dakika sürmesi beklenen cenaze töreninde, eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın da konuşacağı ifade ediliyor. ABD Başkanı Barack Obama'nın en büyük kızı Malia'nın mezuniyetine katılacağı için cenaze törenine katılmayacağı belirtiliyor. Obama'nın gönderdiği video mesajında Muhammed Ali için "Bu hafta bir ikonu kaybettik. Afrika Kökenli Amerikalıları özgürleştiren ve kimlikleriyle gurur duymalarını sağlayan bir insandı." ifadesini kullandığı vurgulandı.

Cenazeye Cat Stevens olarak bilinen müzisyen Yusuf İslam'ın da katılacağı aktarıldı.

Cenaze töreni internetten canlı olarak izlenebiliyor.

Ünlü boksör Muhammed Ali 1964 yılında Müslüman olduktan sonra 'köle ismi' olduğunu söylediği Cassius Clay ismini değiştirmişti. Kariyeri boyunca 61 maçın yalnızca 5'ini kaybeden Ali, 37'sini nakavtla kazanmıştı. Emekli olduktan belli bir süre sonra ise Parkinson hastalığına yakalanmıştı. Atlanta'da yapılan 1996 Olimpiyatları'nda meşaleyi yakan Muhammed Ali, 2012 Londra Olimpiyatları'nda da olimpiyat bayrağını taşımıştı. Sports Illustrated isimli spor dergisi tarafından "Yüzyılın Sportmeni" ve BBC tarafından da "Yüzyılın Sporcusu" seçilmişti.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Muhammed Ali'yi Binlerce Seveni Son Yolculuğuna Uğurluyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hafta sonu için kritik uyarı! Sahra Çölü'nden gelen toz bulutu tüm ülkeyi etkisi altına alacak Hafta sonu için kritik uyarı! Sahra Çölü'nden gelen toz bulutu tüm ülkeyi etkisi altına alacak Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Tabutun direği elinde kalan Fatih Terim ne yapacağını şaşırdı! İşte o anlar Tabutun direği elinde kalan Fatih Terim ne yapacağını şaşırdı! İşte o anlar Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı