Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Muharip Gazilere Plaket - Son Dakika

Muharip Gazilere Plaket

İstanbul Avcılar'daki düzenlenen törenle muharip gazilere plaket verildi.

Muharip Gazilere Plaket
01.12.2015 - 14:10,

İstanbul Avcılar'daki düzenlenen törenle muharip gazilere plaket verildi.

Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Türkiye Muharip Gazileri Avcılar Belediyesi Buluşması' adı verilen programa Avcılar İlçe Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar Garnizon Komutanı Soner Çaylak, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Kıbrıs Başkonsolosluğu Eğitim ve Kültür Ataşesi Fatma Anıl Öder, Türk Kore Gazileri Anma Topluluğu Genel Sekreteri Can Park, Avcılar Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nurettin Ağaoğlu, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda, Kıbrıs Gazileri ile yapılan röportaj ve görüntülerin yer aldığı belgesel gösterimi yapıldı. Avcılar Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nurettin Ağaoğlu, şehit ve gazilerin her zaman hatırlanması gerektiğini söyledi.

Kıbrıs Başkonsolosluğu Eğitim ve Kültür Ataşesi Fatma Anıl Öder, "Gazilerimiz her zaman başımızın tacıdır" dedi.

"KORE'DE GAZİ OLAN HERKESE 'KORELİ' DENİLİR"

Türk Kore Gazileri Anma Topluluğu Genel Sekreteri Can Park ise Kore'de gazi olanların hepsine Koreli dendiğini belirterek, "Onlar Kore'ye gelmeseydi bugün Güney Kore olmayacaktı. Bugün hiçbir şeye sahip olamayacaktık. Kore Savaşı'nın üzerinden 65 yıl geçti ve bugün Kore dünyada 16. Ülke durumunda bunu gazilerimize borçluyuz. Gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız" dedi.

Etkinliğe ev sahipliği Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, gazilere bütün anma ve milli törenlerinde yer verildiğini anlatırken, "Onları gören çocuklarımız bu ülkenin nasıl, hangi şartlar altında kazanıldığını bu toprakların önemini çok iyi bilmektedir. Avcılarımız ayrıca Çanakkale'nin 100. Yılında akın akın Çanakkale'ye gitmiş ve 1000 kadınımızda Çanakkale Türküsü söyleyip orada yatanlara da bizim evlatlarımız diyerek sahip çıktığı bir kenttir.

Her kentin kurtuluş öyküsü vardır. Türkiye işgale karşı büyük bir mücadele vererek kurulmuş bir ülkedir Gazilerimiz gibi kahramanlar yetiştirmiştir böyle olmaya da devam edecektir" diye konuştu.

Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, şehit ve gazileri saygıyla andığını söyledi. Muharip gazilere, tüm gaziler adına plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Muharip Gazilere Plaket - Son Dakika


Advertisement