Son Dakika Haberleri: Mühendislik Dekanları Konseyi Bayburt Üniversitesi'nde Toplandı

Mühendislik Dekanları Konseyi Bayburt Üniversitesi'nde Toplandı

2 yıl önce

35. Mühendislik Dekanları Konseyi (MDK) 11-12 Mayıs tarihlerinde Bayburt Üniversitesi’nde toplandı.

Mühendislik Dekanları Konseyi Bayburt Üniversitesi'nde Toplandı, System.String[]

35. Mühendislik Dekanları Konseyi (MDK) 11-12 Mayıs tarihlerinde Bayburt Üniversitesi'nde toplandı. Türkiye'nin köklü üniversitelerinin Mühendislik Fakültesi Dekanları, eğitim ve inovasyon konularında paneller gerçekleştirdi.


15 Temmuz Milli İrade Konferans Salonu'nda yapılan açış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, MDK'yı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Bayburt Üniversitesi'nin mühendislik alanındaki başarılarından söz etti. Törende konuşan MDK Genel Sekreteri Prof. Dr. Süheyda Atalay ise, ilk defa ziyaret ettikleri bir şehirde, mühendislik eğitiminin yeni yönelimlerini konuşmanın faydalı olacağını dile getirdi.


İki gün boyunca, çeşitli oturumlarda gerçekleşen toplantıların ilk gününde, Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan, Prof. Dr. Süheyda Atalay, Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Prof. Dr. Serdal Terzi moderatörlüğünde paneller düzenlendi. Panellerde, mühendislik eğitiminde yeni eğilimler, eğitime yaklaşım farklılıkları ve stratejik plan güncelleme çalışmaları konuşuldu.


İlk gün, TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, '2023'e Doğru TUBİTAK ile Geleceğe Bakış isimli bir konferans verdi. Konferansta, Türkiye'nin mevcut bilimsel üretim çizelgesi ve TUBİTAK'ın gelecekteki yol haritasından bahsedildi.


Panel ve konferansların yanı sıra, Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin projelerinin yer aldığı Kariyer Günlerine katılan MDK üyeleri, projeleri inceledi. Projeler karşısında çok etkilendiklerini ve öğrencileri başarılarından dolayı kutladıklarını ifade eden üyeler, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


Toplantıların ikinci gününde ise, Prof. Dr. Ali Bülent Özgüler ve Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu moderatörlüğünde değerlendirme ve genel kurul toplantısı yapıldı. Toplantılar sonrasında Baksı Müzesi ile Aydıntepe Yeraltı Şehrine gezi düzenlendi. - BAYBURT

Haber Yayın Tarihi: 14.05.2018 01:29 Kaynak: İHAAracına binen genç kızı ormana götürüp tecavüz eden taksiciye 27 yıl hapis
Belediye başkanı, vatandaşın market borcunu kapattı Konutta KDV ve tapu harcı indirimleri 31 Aralık'ta sona erecek