Son Dakika Haberleri: Mühimmat Deposunda Kurtarma Çalışmaları

Mühimmat Deposunda Kurtarma Çalışmaları

7 yıl önce

Mühimmat deposunda mahsur kalan 4 kişiye yardım çalışmalarına TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı ekipleri de katıldı.

Mühimmat Deposunda Kurtarma Çalışmaları, System.String[]
Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki askeri silah mühimmat deposunda meydana gelen patlamadan sonra 4 vatandaşa ulaşmak için başlatılan yardım çalışmalarına TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı ekipleri de katıldı. Tam donanımlı araçlar olay mahallinde çalışma başlattı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, olay yerini incelemek üzere patlama alanına geldi. İşçilerin yakınları da olay yerine gelmeye başladı. İşçilerden vardiye şefi Salih Erkeç'in (43) cesedine ulaşıldığı ifade ediliyor.

Patlama, Yahşihan'daki Türk Silahlı Kuvvetleri Mühimmat Ana Depo Komutanlığı Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde, saat 00.40 sıralarında meydana geldi. İnfilakın sebep olduğu yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. 4 kişinin kaybolduğu patlamada ambulanslar içeri alınmaya başlandı. Yangının söndürülmesiyle birlikte Kırıkkale İtfaiyesi olay yerinden ayrıldı. Tedbir olarak Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) olay yerinde kaldı. Patlamada büyük çaplı maddi hasarın meydana geldiği belirtiliyor.

Kırıkkale Jandarma Alay Komutanı Albay Ünal Ağaoğlu, Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen de olay yerine gelerek bilgi aldı.Fatih Portakal'dan AK Parti'nin Ankara Adayının Değişeceği İması Belçika Başbakanı Charles Michel, İstifa Kararı Aldığını Açıkladı

Beyaz Saray'dan, Teröristbaşı Fethullah Gülen'in İadesiyle İlgili Açıklama