Muhtarlar Atatürk Anıtına Çelenk Sundu - Son Dakika

Muhtarlar Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

19.10.2018 13:37

Muhtarlar Atatürk Anıtına çelenk sunduNİĞDE - Niğde Merkez ve ilçelerinde 19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Muhtarlar Atatürk Anıtına çelenk sundu

NİĞDE - Niğde Merkez ve ilçelerinde 19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Muhtarlar Günü dolayısıyla Niğde Muhtarlar Derneği Başkanı Bahtiyar Yamaner ve Muhtarlar tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Aynı anda Bor, Altunhisar ve Çiftlik ilçelerinde de çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Niğde'de ki tören sonrası konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Bahtiyar Yamaner, köy ve mahalle kanunun yeniden tanımlanması gerektiğini belirtti.

Başkan Yamaner: " Yerel yönetimlerin en küçük birimi ola muhtarlığın özlük hakları büyük ölçüde çözüldü. Ancak hizmet edilebilirlik alanında her geçen gün daha da karartıldığı görülmektedir. mevcut köy kanunu ve mahalle kanununda sorunlara aracılık yapmamız mümkün gözükmüyor. O halde köy ve mahalle kanunu yeniden tanımlanmalıdır. Yerel ve yönetimlerin görev ve yetkileri hizmet bütünlüğü açısından bir birine entegre edilerek kamu hizmetlerin idari ve mali özellikleri içerisinde sunulması sağlanmalıdır. Mahalle muhtarları kendi mahalleriyle ilgili belediyelerin stratejik plan yapım işlerinde ihtisas komisyonlarında, imar v e bayındırlık, çevre ve sağlık, plan ve bütçe, eğitim kültür, gençlik ve spor meclis toplantılarında mahallerine ilişkin görüş ve yaklaşımları iletebilmeleri ve belediyenin mahalleriyle ilgilendirilen konularında ilgili mahalle yönetimlerini muhatap alma durumu yasal hale gelmelidir" dedi.

Niğde Muhtarlar Derneğinin düzenlediği törene Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve kurum amirleri katıldı.

Çiftlik İlçesinde tören

Çiftlik ilçe Merkezinde düzenlenen törende ise Murtaza Köyü Muhtarı Hüseyin Şahin Öcer, Atatürk anıtına çelenk sundu. Törene Niğde Vali Yardımcı Ekrem Aylanç ve Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel katıldı.

Muhtarlar Atatürk Anıtına Çelenk Sundu
Muhtarlar Atatürk Anıtına Çelenk Sundu
Muhtarlar Atatürk Anıtına Çelenk Sundu
Muhtarlar Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muhtarlar Atatürk Anıtına Çelenk Sundu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Acun'un takımı Fortuna Sittard, kupada Nijmegen'e uzatmada 3-2 yenilerek elendi Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu