Son Dakika Haberleri: Muhtarlar Günü

Muhtarlar Günü

3 yıl önce

Abana ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Muhtarlar Günü, System.String[]
Abana ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen törende merkez, mahalle ve köy muhtarları adına Yakabaşı köyü muhtarı Hasan Koç tarafından anıta çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Erdal Aksu ve muhtarlar, Abana Kaymakamı Neslihan Kısa'yı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Kısa, ziyarette yaptığı konuşmada, muhtarların, vatandaş ve devlet arasında önemli bir aracı olduğunu belirtti.

Kısa, şunları söyledi:

"Sizler, bulunduğunuz mahalle ve köylerde halkın teveccühünü kazanmış, vatandaşın güvendiği, kendini temsil etmesi için tayin ettiği kişilersiniz. Vatandaşla birebir irtibat halinde olan, sorunları ve sıkıntıları ilk olarak tespit eden, bunları bize aktaran kıymetli muhtarlarımız, aynı zamanda sosyal devlet ilkesinin de hayata geçirilmesinde en önemli etkendir. Görevlerini başarıyla icra etmenin gayreti içinde olan muhtarlarımızın gününü tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum."
Haber Yayın Tarihi : 19.10.2016 04:37 Kaynak: AAMetropoll'den 23 Haziran İstanbul seçimi için son anket sonucu: Fark açılıyor Vahşi cinayetin sırrı çözüldü! İlişki için anlaştığı kadını, yeri beğenmeyince öldürmüş! Teröristbaşı Öcalan, HDP'ye İstanbul seçimi için tarafsızlık çağrısı yaptı