Muhtarlar Günü'ne doğru - Son Dakika

Muhtarlar Günü'ne doğru

15.10.2020 14:13
Muhtarlar Günü'ne doğru, System.String[]

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şimşek, mesajında, yerel demokrasinin en güzel örneği, kültürün ve toplumsal hayatın önemli yapı taşlarından muhtarlık müessesesinin, vatandaşların kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşmasını sağladığını belirtti.

Muhtarların, insanın daha mutlu ve huzurlu yaşam sürmesi için vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü aktaran Şimşek, şunları kaydetti:

"Kurulduğu 1929 yılından bu yana muhtarlarımız, bulunduğu köy ya da mahallede, devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekle birlikte, mahallindeki vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini tespit ederek yapılacak olan kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirebilmesi için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Görevlerini büyük fedakarlık ve sevgiyle yürüten, sevinçte ve hüzünde hep yanımızda olan tüm muhtarlarımızın gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Muhtarlar Günü'ne doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Serdar Ortaç'tan tepki çeken itiraf! Kredisini ödeyemeyince devlet bankası borcunu 8 ay ertelemiş Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'Nandu' çıktı Mesut Özil ne zaman sahaya çıkacak? Ali Koç merak edilen soruyu yanıtladı Kayıtlara trafik kazası olarak geçen olayda ölen şahsın bacanağı cinayet iddiasıyla tutuklandı Son Dakika! Rus aşısı Sputnik-V'nin Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandı Diyarbakır'da bir mahalle mutasyonlu koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı Ünlü sanatçılarla fotoğrafını paylaşan Hatice, itirafıyla herkesi şaşkına çevirdi Suudi Arabistan'da yaşayan fenomen Fouz Al-Otaibi, eşiyle küvet videosunu paylaşınca tepki çekti