Son Dakika Haberleri: Batan Mülteci Teknesinde Büyük Acı! Çocukları Denizden Topladılar

Batan Mülteci Teknesinde Büyük Acı! Çocukları Denizden Topladılar

4 ay önce

Muğla'da, yasa dışı yollarla Yunanistan'a kaçmaya çalışan mülteci teknesi battı. Trafik polisi, denizden çıkarılan kız çocuğuna kalp masajı yaptı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan'ın İstanköy adasına kaçmaya çalışan mülteci teknesi battı. Deniz kıyısına kadar vuran mültecileri vatandaşlar ve polisler çıkardı. Trafik polisi, denizden çıkarılan kız çocuğuna kalp masajı yaptı. Vatandaşlar, polisi endişeli gözlerle izledi.

TEKNEDE 30 MÜLTECİ VARDI

Gümbet sahilinden sabaha karşı denize açılan mülteci teknesi kıyıdan 50 metre uzakta battı. 6 metrelik fiber tekneyle açılan yaklaşık 30 mültecinin bulunduğu öğrenildi. Denizde can pazarı yaşayan mültecilerin yardımına ilk olarak vatandaşlar yetişti.

POLİS, KIZ ÇOCUĞUNA İLK MÜDAHALEYE YAPTI

Denize dalan vatandaşlar, 3 çocuk 4 kadın 5 erkek denizden çıkardı. Uyrukları henüz belirlenemeyen mültecilerin korku dolu anları ise yürekleri burktu. Kıyıya yakın bir bölgede bulunan çocuklar ise güçlükle denizden çıkarıldı. Bir polis memurunun denizden çıkarılan küçük kız çocuğu için yaptığı mücadele ise çevrede bulunan vatandaşlar tarafından endişeli gözlerle izlendi. Polis, küçük kızın kaldırıldığı ambulansın başından ayrılamadı.

3 ÇOCUĞUN DURUMU AĞIR

Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri ve balık adamlar denizde arama yaptı. 20 kişinin kurtulduğu öğrenilen mülteci olayından 3 çocuğun ise durumunun ağır olduğu bildirildi. Polis Ekipleri ise kıyıda arama yaparken kıyıya vuran mültecileri ambulanslarla Bodrum Devlet hastanesine kaldırıldı.

2 KİŞİ HASTANEDE ÖLDÜ

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında batan tekneden kurtarılan 20 düzensiz göçmenden 2'sinin hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.

Olay yerinden görüntüler;


YORUMLAR


Polisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu

AK Parti'den Aday Gösterilmeyen Belediye Başkanı, 3 Bin Kişi ile Birlikte CHP'ye Geçti