Münih Havalimanı'ndan Örnek Davranış - Son Dakika

Münih Havalimanı'ndan Örnek Davranış

09.01.2012 13:40
Münih Havalimanı'ndan Örnek Davranış, System.String[]

Almanya Münih Havalimanı çalışanları, depremde yıkılan Van Öğretmenevi'nin yeniden inşa edilmesi için bağışta bulundu.

Almanya'nın Münih Havalimanı çalışanları, depremde yıkılan Van Öğretmenevi'nin yeniden inşa edilmesi için Şişli Belediyesi'ne 100 bin Avro bağışta bulundu.

Münih Havalimanı şirketi 'Flughafen München GmbH' (FMG) çalışanlarının fazla mesai yaparak topladığı bu para, Van depreminde yıkılan öğretmenevinin yeniden inşası için kullanılacak. FMG İşçi Temsilcisi Orhan Kurtulan, Şişli Belediye Meclisi'nde düzenlenen törende, yardım çekini belediye yetkililerine teslim etti. Törene, Şişli Belediyesi'nin davetlisi olarak İstanbul'da bulunan

Münih Belediye Başkanı Christin Ude de katıldı.

Bağış kampanyasıyla ilgili düzenlenen meclis toplantısına Orhan Kurtulan'ın yanı sıra Münih Havalimanı sorumlusu Rudolf Strehle, işçi temsilcileri Vahdet Kızılkaya, Maria Schwab, Hayri Kayar ve Münih Belediye Meclisi Üyesi Yaşar Fincan (SPD) katıldı.

Yaptığı konuşmada Münih Havalimanı çalışanlarına teşekkür eden Mustafa Sarıgül, "Münihli arkadaşlarımızın yaptığı bu davranış, tüm insanlığımıza örnek gösterilecek bir davranıştır. Kendilerine Vanlı depremzedeler ve öğretmenlerimiz adına minnettarız.

Depremde şehit olan 75 öğretmenimizin adının yaşatılacağı bu öğretmen evimize yaptıkları katkı, takdire şayan. Ülkemizin dışından Van bölgemize bir yardım eli uzanması, bizleri çok mutlu ediyor" dedi.

Öte yandan, toplanan paranın, yapılacak öğretmenevinin mobilyalarının alımında kullanılacağı belirtildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Münih Havalimanı'ndan Örnek Davranış - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü