Münir El Mutasaddık Almanya'dan Sınır Dışı Edildi - Son Dakika

Münir El Mutasaddık Almanya'dan Sınır Dışı Edildi

15.10.2018 22:20
Münir El Mutasaddık Almanya'dan Sınır Dışı Edildi, System.String[]

ABD'de 11 Eylül 2001'deki terör saldırılarını düzenleyenlere yardım ve yataklık yapmaktan Almanya'da 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Fas asıllı Münir el Mutasaddık'ın sınır dışı edildiği bildirildi.

ABD'de 11 Eylül 2001'deki terör saldırılarını düzenleyenlere yardım ve yataklık yapmaktan Almanya'da 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Fas asıllı Münir el Mutasaddık'ın sınır dışı edildiği bildirildi.

Polis, 15 yıldır hapiste olan ve cezasını tamamladığı için serbest kalan Mutasaddık'ın bugün Fuhlsbüttel Cezaevi'nden helikopterle önce Hamburg Havalimanı'na götürüldüğünü, oradan da Frankfurt Havalimanı'ndan Fas'ın Casablanca kentine gönderildiğini açıkladı.

44 yaşındaki Mutasaddık'ın ağır silahlı polisler tarafından havalimanına götürüldüğü ve uçakta da Alman polisinin Mutasaddık'a refakat ettiği belirtildi.

Mutasaddık'a 3 Nisan 2064 yılına kadar yani 90 yaşına kadar Almanya'ya giriş yasağı da konduğu ifade edildi.

Münir el Mutasaddık'ın 11 Eylül 2001'de New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'ne düzenlenen saldırıda kullanılan uçaklardan birinin pilotu olan Muhammed Atta ile Hamburg'ta bağlantı kurduğu tespit edilmişti.

Hamburg İçişleri Senatörü Andy Grote, Mutasaddık'ın sınır dışı edilme sürecinde görev alan emniyet güçlerine teşekkür etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Münir El Mutasaddık Almanya'dan Sınır Dışı Edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı ortaya çıktı Abdurrahim Albayrak'ın istifa kararı aldığı, erken seçim şartıyla vazgeçtiği ortaya çıktı Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı 4. kattan düşüp hayatını kaybeden Cemil Taş, milli sporcu Ayşe Taş'ın 24 yıl sonra kavuştuğu babası çıktı Çağla Şıkel'e korkunç tehdit: Seni ve çocuklarını öldüreceğim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürdü, Ermeniler cepheyi bırakıp kaçtı! Önemli arazi ve tepeler işgalden kurtarıldı Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif Meclis'te kabul edildi! İşte detaylar