Son Dakika Haberleri: Munzur Çayı Taşınca Kara Yolunda Ulaşım Aksadı

Munzur Çayı Taşınca Kara Yolunda Ulaşım Aksadı

7 gün önce

Tunceli'de, Munzur Çayı'nın taşması sonucu Tunceli-Ovacık kara yolundaki ulaşımda aksamalar yaşandı.

Munzur Çayı Taşınca Kara Yolunda Ulaşım Aksadı, System.String[]
Tunceli'de, Munzur Çayı'nın taşması sonucu Tunceli- Ovacık kara yolundaki ulaşımda aksamalar yaşandı.


Kentte birkaç gündür etkili olan sağanak ve karların erimesinin de etkisiyle su seviyesi yükselen Munzur Çayı, Tunceli-Ovacık kara yolunun 22'nci kilometresindeki Venk mevkisinde taştı.

Taşkın nedeniyle kapanan kara yolunun ulaşıma açılması için Karayolları 86. Tunceli Şube Şefliğine bağlı ekipler, iş makineleriyle yol kenarına kaya tahkimatı yaparak suyun önünü kesti.

Kamyonlarla taşınan dolgu malzemesiyle yolu yer yer 30-40 santimetre yükselten ekipler, yolda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Halen kontrollü olarak ulaşımın sağlandığı kara yolunda, Karayolları ekiplerinin serme ve sıkıştırma çalışmasını tamamlamasının ardından ulaşımın normale döneceği belirtildi.

Öte yandan Karayolları 86. Şube Şefliği, özellikle Tunceli-Ovacık kara yolunda mevsim yağışlarına ve karların erimesi nedeniyle ani su seviyesi yükselmesine ve yine Tunceli-Pülümür- Erzincan ile Tunceli-Ovacık kara yolunda da taş ve kaya düşmesine karşı dikkatli olunması uyarı yaptı.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 02:19 Kaynak: AAEşini Darbe Girişiminde Kaybeden Nihal Olçok: Erdoğan'ın Kullandığı Dilde, Erol Bey'in Yokluğu Çok Belli İstanbul'da Ölüm Tuzağı! Tadilat İçin Çağrıldığı Evde Silahla Katledildi Komünist Başkan Maçoğlu, Tunceli'deki İşsizliği Azaltacak Formülü Buldu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermeni Patriğine Mektup Yazdı