Muradiye Cumhuriyet İlköğretim Okulu Radyo Açtı - Son Dakika

Muradiye Cumhuriyet İlköğretim Okulu Radyo Açtı

17.02.2012 17:48
Muradiye Cumhuriyet İlköğretim Okulu Radyo Açtı, System.String[]

Van'ın Muradiye ilçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu tarafından internet ortamında oluşturulan okul radyosu, Van'ın sesini tüm dünyaya duyuruyor.

Van'ın Muradiye ilçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu tarafından internet ortamında oluşturulan okul radyosu, Van'ın sesini tüm dünyaya duyuruyor.

Tamamen öğrencilerin hazırlayıp sunduğu radyo programları, 24 saat yayınlanıyor. Dinleyicilerden tam not alan okul radyosunun, bölgede yaşanan deprem felaketi sonrasında öğrencilerin okula adaptasyonunu kolaylaştırmak ve sosyalleşmelerine yardımcı olmak amacıyla oluşturulduğu belirtildi. Her sınıf kademesinden onlarca öğrenci, işlerini büyük bir ciddiyet ve heyecan içerisinde yaparken, anonslarına ülkemizin değerli sanatçılarının şarkıları da eşlik ediyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Vezir Kayakeser, okul bünyesinde oluşturulan radyonun öğrencilerin sosyalleşmesi ve yaşanan deprem felaketinin izlerini unutabilmeleri açısından büyük fayda sağlayacağı kanaatinde olduğunu söyledi. Türkiye'de ilköğretim seviyesinde devlet okulları içerisinde 24 saat yayın akışı olan ve tamamen öğrenciler tarafından oluşturulmuş radyo programlarıyla yayın yapan bu radyonun Türkiye'de benzersiz bir konumda olduğunu ifade eden Kayakeser, radyonun

www.muradiyeincifm.com isimli internet sitesinden takip edilebileceğini belirtti. - VAN

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muradiye Cumhuriyet İlköğretim Okulu Radyo Açtı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım