Murat Dağı'nda Sonbahar - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Murat Dağı'nda Sonbahar

Murat Dağı'nda Sonbahar

20.10.2018 12:13

Kütahya’nın Gediz ilçesindeki Murat Dağı, kışın verdiği Termal Kayak Merkezi hizmetinin yanında, sonbaharda muhteşem doğası ve hayvancılığa yaptığı büyük katkı ile dikkat çekiyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Murat Dağı, kışın verdiği Termal Kayak Merkezi hizmetinin yanında, sonbaharda muhteşem doğası ve hayvancılığa yaptığı büyük katkı ile dikkat çekiyor.

Asırlık çınarların kenarından akan Gediz Irmağını, doğa turizmi, ve fotoğraf sanatçıları sık sık ziyaret ediyor. Yeşilin her türlü rengini içinde barındıran Murat dağı sonbaharda bir başka güzel.

Bölgede hayvancılık ve arıcılık, en çok yapılan meslekler arasında. Murat Dağı'nda 20 yıldır küçükbaş hayvancılık yaptığını belirten Mehmet Söyler, "Murat dağında yaşıyoruz. Murat Dağı bize bakıyor, biz de Murat dağına bakıyoruz. Otundan, suyundan faydalanıyoruz. Kurbanlıkları bu dağlarda besler zamanı gelince satarız. Buralarda yetişen hayvanların eti çok lezzetli olur" dedi.

Bölgede, Çukurören Mevkiinde bulunan tonlarca çöp, Murat Dağı'nı ziyaret eden doğaseverler tarafından büyük tepki çekiyor. (YD-EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yaşam Murat Dağı'nda Sonbahar - Son Dakika


Advertisement