Murat Kelkitlioğlu: Gülen 500 Bin Dolar Teklif Etti - Son Dakika

Murat Kelkitlioğlu: Gülen 500 Bin Dolar Teklif Etti

23.01.2016 12:11
Murat Kelkitlioğlu: Gülen 500 Bin Dolar Teklif Etti, System.String[]

A Haber'de yayınlanan Memleket Meselesi programında Hrant Dink ve Necip Hablemitoğlu suikastları masaya yatırıldı

. Programa konuk olan Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu şok bir iddiada bulundu. "Cinayetlerde Paralel Örgüt'ün parmağı olduğuna dikkat çeken Kelkitlioğlu, Gülen'in Hablemitoğlu'na kitabını yayınlamaması için 500 bin dolar teklif ettiğini söyledi.

"PARALEL ÖRGÜTÜN İLİŞKİSİ ÇOK NET"

Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer gibi eski polis müdürleri, bunlar hangi operasyonlar doğrultusunda şu anda tutuklular, Paralel Örgüt operasyonu doğrultusunda. Baktığın anda da ister istemez bu cinayetlerle Paralel Örgüt'ün ilişkisi çok net bir şekilde masanın üzerine konulmuş oluyor.

"OPERASYON YAPILMA İHTİMALİ YÜKSEK"

Benim yayından önce de söylediğim bir şey vardı; Hablemitoğlu cinayetine de geldiğimiz zaman da bunu söylerim ama Dink cinayeti ile ilgili olarak gerçekten çok ciddi mesafe alındı. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili operasyonların yapılacağını söyleyebilirim. Aynı zamanda da o gün olay yerinde Ogün Samast'ın arkasında yer alan 6 tane jandarma istihbaratından isimler belirlendi. Bunlara yönelik operasyon yapılabilme ihtimali çok yüksek.

"GÜLEN 500 BİN DOLAR TEKLİF ETTİ"

Dediler ki; bu iş böyle olmuyor, biz Hablemitoğlu ile bir temasa geçelim, temasa geçen isim de Mustafa Özcan'dır. Örgütün en önemli isimlerinden bir tanesi, şu anda yurt dışına kaçmış olan yurtdışındaki isimlerden birisi, önemli isimlerden bir tanesidir. Mustafa Özcan, Necip Hablemitoğlu'na 500 bin dolar teklif eder, kitabın yayınlanmaması için. Der ki; bu kitabı yayınlama ve bu doğrudan Pensilvanya'dan gelen talimat üzerine yapılır. Bakın bugün dava dosyasında olanları anlatıyorum.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Murat Kelkitlioğlu: Gülen 500 Bin Dolar Teklif Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Borsa tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk istifa etti Erol Bulut polis merkezinde şikayetçi sıfatıyla ifade verdi Çinli sağlık görevlilerinden koronavirüs itirafı: Konuşmamamız istendi Hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı! Vefalı köpek günlerce tedavi gören sahibini bekledi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Oyuncu Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı dizisine dahil oldu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya benzeyen vatandaş sosyal medyada gündem oldu! Espriler havada uçuşuyor