Murat Sancak: Adana Demirspor şirketleşmeli - Son Dakika

Murat Sancak: Adana Demirspor şirketleşmeli

21.09.2020 17:08
Murat Sancak: Adana Demirspor şirketleşmeli, System.String[]

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, önümüzdeki süreçte takımın yüzde 90'ını borsaya açmak istediklerini söyledi.

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, önümüzdeki süreçte takımın yüzde 90'ını borsaya açmak istediklerini söyledi. Sancak, "Halkın takımıysa, halk alsın. Şirketleşme Demirspor için faydalı olur" dedi.

Yeni sezon öncesi gazetecilerle bir araya gelen Murat Sancak, bu yıl mutlak hedeflerinin şampiyon olarak Süper Lig'e çıkmak olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde yapılan olağanüstü kongrede yeni hedef ve projeleri kulüp yöneticilerine ve taraftarlara anlattığını söyleyen Sancak, "Transferler devam ediyor, bu sezon iyi oyuncular aldık. Oynatmadığımız oyuncuları isteyen takımlar var. Galatasaray'dan Yunus Akgün ile görüşmemiz sürüyor, yüksek ihtimalle onu da kiralayacağız. Alanyaspor'dan bir oyuncu ile görüşüyoruz.  Volkan Şen 5 Ekim'e kadar formuna kavuşursa, kadroya girebilir. Ancak bizde oynaması için Fenerbahçe'den imza alması lazım" dedi.

"ADANA DEMİRSPOR'UN ŞİRKETLEŞMESİ GEREK"Adana Demirspor'un şirketleşmesi gerektiğini de aktaran Sancak şunları söyledi:

"Buradan para kazanma derdinde değilim. Bu zamana kadar cebimden verdiğim paraları da kurtarma derdim yok. Ben bu parayı koyduğumda da gönüllülük esasına göre koydum. Mutlak hedefimiz şampiyonluk, geçen hafta yapılan genel kurulda oy çokluğuyla takımın şirketleştirilmesinin önü açıldı. Adana Demirspor'un şirketleşmesi gerekiyor. Biz kongreden yetkiyi alınca çıkıp şunu söyledim. Bu şirketleşme, borsaya ve halka açılma eğer Adana Demirspor lehine olacaksa bu yetkiyi kullanırım. Benim hedefim takımın yüzde 90'ını borsaya açmak. Halkın takımıysa, işte halk alsın. Bu taraftar eğer Murat Sancak olmasaydı kimseye şirketleşme desteğini vermezdi. İlk etapta yüzde 51'i yönetimde kalacak şekilde, geri kalan yüzde 49'u borsada olacak şekilde düşünüyorum. Çünkü Süper Lig'e çıkarsak değer daha da artar. Benim süre içerisindeki hedefim buranın yüzde 90'ını borsaya açmak."


Murat Sancak: Adana Demirspor şirketleşmeli
Murat Sancak: Adana Demirspor şirketleşmeli
Murat Sancak: Adana Demirspor şirketleşmeli

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Murat Sancak: Adana Demirspor şirketleşmeli - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Futbol kulüplerinin yöneticilerini maddi açıdan zorlayacak yasa TBMM'ye geliyor Mesut Özil gafıyla sosyal medyada gündem olan TRT spikeri Cansu Canbaz, ekranlara geri dönüyor Saadet Partisi'nde ittifak çatlağı! Erdoğan'la görüşen Asiltürk'ün açıklaması kriz çıkardı Arkadaşının eşiyle yasak aşk yaşadı, yolda karşılaşınca hem kocayı hem de kuzenini vurdu Çukur'un Nehir'i Hazal Subaşı, yeni dizi projesi ile seyircilerin karşısına çıkıyor Galatasaray, Jesse Sekidika'yı Konyaspor'a kiralık olarak gönderdi Sakarya, Düzce ve Eşkişehir'de duyulan sesin sonik patlama olduğu ortaya çıktı Ordu'da rüzgarın etkisiyle büyüyen korkunç yangında üreticinin tüm birikimi kül oldu