Muratlı Atatürk Evi'nde İncelemeler Yapıldı - Son Dakika

Muratlı Atatürk Evi'nde İncelemeler Yapıldı

30.10.2013 11:45
Muratlı Atatürk Evi'nde İncelemeler Yapıldı, System.String[]

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde "Muratlı Atatürk Evi Çamur Deryasına Döndü" haberi üzerine harekete geçen yetkililer Muratlı'ya geldi.

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde "Muratlı Atatürk Evi Çamur Deryasına Döndü" haberi üzerine harekete geçen yetkililer Muratlı'ya geldi.

Tren yolu etrafına çekilen tel örgülerin Atatürk Evi önünden de geçmesi nedeniyle oluşan hendekler, yağmurların da yağmasıyla birlikte tarihi binanın etrafında su birikintisine, çevre kirliliğine ve kötü manzaraya sebep oluyordu. Hendeklere dolan suların pis kokuları çevrede oturan vatandaşları rahatsız ederken, yağışlar nedeniyle dolan hendeğin zaman zaman taşmalara sebep olduğu da biliniyor.

Konuyla ilgili Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Tekirdağ Müze Müdürü Nejat Önder Öztürk, Tekirdağ Kültür Müdürü Mehmet Altaş, Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe bir araya gelerek Atatürk Evi'nde incelemelerde bulundu.

Tekirdağ Müze Müdürü Öztürk, çamura neden olan aydınlatma direğinin kaldırılması gerektiğini vurguladı. Tekirdağ Kültür Müdürü Mehmet Altaş ise yaptığı incelemeler sonucu Atatürk Evi'nde tutanak tuttu. Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu; "TCDD Müdür Yardımcısı ile bu konuyu görüştük. Gerek telefon görüşmemizde, gerekse yazdığımız resmi yazı ile bu sorunun giderilmesini istedik" dedi.

TCDD'den olumlu cevap aldıklarını belirten Kaymakam Hersanlıoğlu, demir yolu müteahhidinin gelip sorunu düzelteceğinin sözünü aldıklarını kaydetti. Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe de çamura ve kirli görüntüye son vererek Atatürk Evi'ni layık olduğu görüntüye kavuşturacaklarını ifade etti.

Atatürk Evi'nin bitişiğinde ikamet eden vatandaşlardan Tayfun Arda, ilgilenen tüm yetkililere teşekkür ederek mahalleli olarak minnettar olduklarını söyledi. - TEKİRDAĞ

Muratlı Atatürk Evi'nde İncelemeler Yapıldı
Muratlı Atatürk Evi'nde İncelemeler Yapıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muratlı Atatürk Evi'nde İncelemeler Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan dolar 7,42'den işlem görüyor Özel kasasından milyonlarca lira çıkan Savunma Sanayii köstebeği: Evimden çıkan 1.5 milyon euroyu arkadaşım unuttu Kazı sırasında bulunan tarihi yapının Osmanlı'nın son dönemlerine ait bir sarnıç olduğu ortaya çıktı 42 gündür kayıp olan kadının cesedi çuval içinde ormanlık alanda bulundu Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Tolan seçildi BBC canlı yayınında cinsel fantezi oyuncağı skandalı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü