Muratlı'da Doğalgaz Dağıtımı Hazır - Son Dakika

Muratlı'da Doğalgaz Dağıtımı Hazır

06.01.2012 14:00
Muratlı'da Doğalgaz Dağıtımı Hazır, System.String[]

GAZDAŞ'ın Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde doğalgaz dağıtım altyapı çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

GAZDAŞ'ın Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde doğalgaz dağıtım altyapı çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

GAZDAŞ Tekirdağ İşletme Müdürü Olcay Gökkurt, yaptığı yazılı açıklamada, Aralık ayında Muratlı'daki doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlandığını, böylece Muratlı'nın tamamının doğalgaza kavuştuğunu belirtti.

Temiz hava için büyük önem taşıyan doğalgaz kullanımının bölgede yaygın hale gelmesi için çalıştıklarını belirten Gökkurt, Muratlı'da toplam 9 bin 300 aboneye ulaşabilecek bir alt yapıyı tamamladıklarını ifade etti.

2011 sonu itibariyle Muratlı'da 601 bağlantı anlaşması yaptıklarını bildiren Gökkurt, şunları kaydetti:

"Muratlı'da Fatih, İstiklal, Kazım Dirik, Kurtpınar, Muradiye ve Turan mahallerinde Ocak ayı itibariyle gaz kullanım sözleşmeleri ve gaz açma işlemleri yapılmaya başlandı. Muratlı'da doğalgaza geçilebirlikte hava kalitesi de yükselecek. Doğalgaz hava kirliliğini önlediği için özellikle çocuklarımızın ve yaşlılarımızın sağlığını korumak konusunda önemli katkılar sağlıyor. Doğalgazın kullanımının yarattığı konfor da çok önemli. Çünkü doğalgazın taşınması veya depolanması gerekmiyor. Ayrıca, doğalgaz cihazları için günlük özel temizliğe de ihtiyaç duyulmuyor. Tek bir düğmeyle evin her odası ısıtılabiliyor ve sıcaklık istenilen dereceye ayarlanabiliyor. Diğer yandan doğalgaz aboneleri, kullandıkları kadar yakıtın parasını ödeyerek sağladıkları tasarrufla ev ekonomisine katkıda bulunuyor."

- TEKİRDAĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muratlı'da Doğalgaz Dağıtımı Hazır - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı 8 yıl önce yanan odayı dava bitmediği için kilitli tutmak zorunda kalan aile, senelerdir aynı kabusu yaşıyor