Muratlı'nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı - Son Dakika

Muratlı'nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

3 ay önce

Muratlı'nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandıTEKİRDAĞ - 2 Kasım Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Muratlı'nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

TEKİRDAĞ - 2 Kasım Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Kurtuluş törenleri, saat 09.45'te şehitlik ziyareti ile başladı. Ardından Hürriyet Meydanı'na geçen protokol ve vatandaşlar, kutlama programını izledi. Tekirdağ Milletvekillerinin kutlama mesajları okundu. Atatürk büstüne Muratlı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu.

Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe; "Ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olan demokratik, laik, çağdaş kimliği ile Türkiye Cumhuriyeti atalarımızdan bizlere, bizlerden de gelecek nesillere bırakılacak en değerli mirastır. Muratlı'nın kurtuluşunu 97 yıl önceki ruh ve heyecanla kutluyoruz. Bize bu onuru, bu sevinci, bu bayramı yaşatan kahramanlarımızı saygıyla, minnetle, rahmetle anıyor, hepinizin 2 Kasım Kurtuluş Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kaydetti.

Hasan Orhan İlk/Ortaokulu öğrencisi Sevde Çaya, Kurtuluş şiirini okudu. Muratlı Belediyesi çocuk halk oyunları ekibi sahne aldı. U-16 Ligi'nde şampiyon olan Muratlı Belediyespor oyuncularına ödülleri takdim edildi.

Son olarak eski köprüden başlayan kortej geçidi, Saat Kulesi önünde son buldu. Heyecanlı kalabalığa şeker ve hediyeler atan konvoy alkışlarla uğurlandı.

Muratlı'nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

Haber Yayın Tarihi: 02.11.2019 01:38 Kaynak: İHASon Dakika

5 aylık evli çiftin internet üzerinden aldıkları yatak 'sır' oldu
Adana'da bir garip olay! Cesetle yolculuk polisi alarma geçirdi 5 yıllık evliliğini bitiren Uraz Kaygılaroğlu, fenomen Mehtap Algül ile aşk yaşamaya başladı

Son Dakika Haberleri