Murdoch'ın İşten Kovduğu Editör, Rakip Gazetede - Son Dakika

Murdoch'ın İşten Kovduğu Editör, Rakip Gazetede

05.01.2012 15:43
Murdoch'ın İşten Kovduğu Editör, Rakip Gazetede, System.String[]

Medya patronu Rupert Murdoch'ın sahip olduğu ve telekulak skandalı sebebiyle kapatma kararı verilen News of the World (NoW) gazetesinin son genel yayın editörü Colin Myler, ABD'nin önde gelen tabloid gazetelerinden New York Daily News'e transfer oldu.168 yıllık haftalık tabloid gazetesi NoW'ın kapatılmasından sonra Murdoch'ın işten çıkardığı Myler, Murdoch'ın ABD'de sahip olduğu tabloid New York Post gazetesinin başlıca rakibi olan bir gazeteye yönetici olmuş oldu.

Medya patronu Rupert Murdoch'ın sahip olduğu ve telekulak skandalı sebebiyle kapatma kararı verilen News of the World (NoW) gazetesinin son genel yayın editörü Colin Myler, ABD'nin önde gelen tabloid gazetelerinden New York Daily News'e transfer oldu.

168 yıllık haftalık tabloid gazetesi NoW'ın kapatılmasından sonra Murdoch'ın işten çıkardığı Myler, Murdoch'ın ABD'de sahip olduğu tabloid New York Post gazetesinin başlıca rakibi olan bir gazeteye yönetici olmuş oldu.

İngiliz basını, "işten kovulan" Myler'in Murdoch'a rakip bir gazetenin genel yayın editörlüğü görevine getirilerek Murdoch ailesinden intikam alacağı yorumunda bulunuyor.

Başta NoW olmak üzere Murdoch'ın İngiltere'de sahip olduğu gazete çalışanları, sansasyonel haberler yapmak ve ihalelerde rant sağlamak için binlerce kişinin telefon ve mesajını gizlice dinlediği ortaya çıkmış ve bunun üzerine Murdoch en çok kar getiren gazetelerinden biri olan haftalık tabloid gazeteyi kapatma kararı aldı.

Skandalın ortaya çıkması sonrası açılan soruşturmada Murdoch'ın İngiltere'de medya çatı kuruluşu News International'ın (NI) üst düzey yöneticileri ve bu çatı altında çalışan onlarca gazeteci de göz altına alınmıştı. Bu çerçevede ilgili Meclis Komisyonu da konu hakkında inceleme başlatmış ve Rupert Murdoch, oğlu James Murdoch ile bu komisyona ifade vermişti.

Öte yandan, telekulak skandalı ülkedeki medya-polis-siyasetçi ilişkilerinin tartışılmasına neden oldu. Bu çerçevede "medya etiğinin" masaya yatırıldığı "Leveson Soruşturması" adı verilen bağımsız bir komisyon oluşturuldu. Telekulak skandalına şahit olmuş herkesin ifadesini alan bu komisyona Myler de ifade vermiş ve "Haber merkezinde bazı gizli olayların olduğunu hissediyordum fakat bunların ne olduğu ve ne zaman ortaya çıkacağı konusunda hiçbir bilgim yoktu." şeklinde konuşmuştu.

Murdoch'ın İşten Kovduğu Editör, Rakip Gazetede

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Murdoch'ın İşten Kovduğu Editör, Rakip Gazetede - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe, Mesut Özil'i KAP'a bildirdi Yeni Malatyaspor, geriye düştüğü maçta Çaykur Rizespor'u farklı geçti Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi Kontrolden çıkan tır petrol istasyonuna daldı! Şoförün manevrası faciayı önledi Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı