Son Dakika Haberleri: AK Parti Sakarya Geyve Belediye Başkan Adayı Murat Kaya Kimdir?

AK Parti Sakarya Geyve Belediye Başkan Adayı Murat Kaya Kimdir?

7 gün önce

AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Sakarya Geyve İlçesi Belediye Başkan adayı olarak Murat Kaya'ı seçti. Murat Kaya kimdir?

AK Parti Sakarya Geyve Belediye Başkan Adayı Murat Kaya Kimdir?, System.String[]

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti, Sakarya Geyve İlçesi Belediye Başkan adayını belirledi. Sakarya Geyve Belediye Başkan adayı olan Murat Kaya kimdir?

MURAT KAYA KİMDİR?

Kaya, 10 Ocak 1972 tarihinde Geyve'de dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Geyve'de tamamladı ve İstanbulÜniversitesiFen Edebiyat Fakültesi Bölümü'nde de lisans eğitimini bitirdi.

GEYVE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMİŞTİ

1990yılından bu yana ticaretle uğraşıyor. 2001 yılında Ak Parti Geyve İlçe Kurucu Başkanlığı'nı yürüttü. 2003 yılı ve 2006 yıllarında tekrar ilçe başkanlığına seçildi. 2 Kasım 2008 yılındaki kongrede belediye başkanlığına aday oldu. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Geyve Belediye Başkanlığı'na seçildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde tekrar başkan olmaya hak kazandı. Halen Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Murat Kaya, evli ve 5 çocuk sahibidir.
31 Mart Seçimleri İçin Aday Gösterilmeyen AK Parti'li Belediye Başkanı, Partisinden İstifa Etti Keles'te Nereyi Kazsan Maden Suyu Fışkırıyor

Son Dakika! Silah Zoruyla Afganistan'a Kaçırılmak İstenen Rus Yolcu Uçağı, Acil İniş Yaptı Son Seçimde AK Parti'nin Aldığı Oyu Bilen Anket Şirketi, İstanbul İçin Araştırma Yaptı