Muş-Kulp Karayolunda Mahsur Kalan Araçlar - Son Dakika

Muş-Kulp Karayolunda Mahsur Kalan Araçlar

18.02.2012 11:00
Muş-Kulp Karayolunda Mahsur Kalan Araçlar, System.String[]

Muş Karayolları 113.Muş Şube Şefi Sülhattin Ömeroğlu, Muş-Kulp İl sınırında mahsur kalan 20 araçtaki vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Muş Karayolları 113. Muş Şube Şefi Sülhattin Ömeroğlu, Muş-Kulp İl sınırında mahsur kalan 20 araçtaki vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Ömeroğlu, AA muhabirine, zorlu bir gece geçirdiklerini, gece sabaha kadar ekiplerin Muş-Kulp karayolu Kozma dağında mahsur kalan vatandaşları kurtarmaya yönelik çalışma yaptıklarını belirtti.

Dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Muş-Kulp Karayolu Kozma dağı Yörecik köy mevkisinde 2 kez çığ düştüğünü ifade eden Ömeroğlu, şunları söyledi:

"Bölgede çok sayıda araç mahsur kaldı. Araçların içinde bulunan vatandaşları kurtarmak için çabamız sabaha kadar sürdü. Tatvan ve Muş Devlet Su İşleri Teknik (DSİ) Şube Müdürlüğünden takviye ekibi istedik. Şu ana kadar araç içinde bulunan 80 vatandaşımızı kurtardık. Vatandaşımızın bir kısmı ise değişik olanaklarla kurtuldu. Yaklaşık 20 aracın Muş-Kulp İl sınırında mahsur kaldığı ihbarını aldık. Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Mahsur kalan vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz."

Kar yağışının bugün aralıklarla devam edeceğini tahmin ettiklerini belirten Muş Meteoroloji Şube Müdürlüğü yetkilileri, kar kalınlığı 1 metre 45 santim olarak ölçüldüğünü, ancak yüksek kesimlerde fırtınanın etkisi ile yer yer 5-6 metreye ulaştığını söylediler.

Hava sıcaklığının artacağını belirten yetkililer, eğimli ve yamaçlı bölgelerde kesinlikle çığ tehlikesi bulunduğunu, vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini ifade ettiler.

Öteyandan Muş'ta dün öğlenden sonra etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, merkez ve ilçelere bağlı 360 köy yolu ulaşıma kapandı.

- MUŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muş-Kulp Karayolunda Mahsur Kalan Araçlar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Oyuncu Gurur Aydoğan, ticarete atılmaya karar verdi İtalya'da 30 kadına bilinçli olarak HIV bulaştıran bir kişiye, 24 yıl hapis cezası Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Şarkıcı Berkay, maske takmayarak koronavirüse meydan okudu Son Dakika! Akşener'den Ümit Özdağ'ın iddiasına yanıt: İstanbul İl Başkanı'na karşı FETÖ'cü söylemi çok büyük yalandır Eski sevgilinin 'Uygunsuz fotoğraf' şantajı 18 yaşındaki genç kızın hayatını kararttı