Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var - Son Dakika

Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var

04.03.2021 16:20

Mavi kategorideki illerden Muş'un Valisi İlker Gündüzöz, 'Dinamik Denetim Süreci' uygulaması kapsamında, kentte incelemelerde bulundu. Kurallara hassasiyet gösterilmesini isteyen Vali, "Maske takmayı bilmeyen vatandaşlarımız var. Maskeyi takıyor ama burun altında takıyor. Bunları da düzelteceğiz" dedi.

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs ile mücadelede hayata geçirdiği 'Dinamik Denetim Süreci' uygulaması kapsamında, Muş'ta yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetleri başlatıldı. Türkiye'deki risk haritasına göre, mavi kategori ile düşük riskli iller arasında yer alan Muş'ta, Vali İlker Gündüzöz, beraberindeki İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ve İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu ile beraber denetimlere katıldı. Kentin en işlek İstasyon Caddesi üzerindeki dükkanlara girerek işletmecilerle görüşen Vali Gündüzöz, yerinde denetimlerde bulundu. Özellikle işletme sahipleri ve vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına hassasiyet gösterilmesini isteyen Vali Gündüzöz, ayrıca maskenin doğru bir şekilde takılmasına dikkat edilmesini konusunda uyarılarda bulundu.

VALİ, KISITLAMALARIN KALKTIĞI İLDE TEDBİRLERE DİKKAT ÇEKTİ

Muş'un mavi kategori ile düşük riskli iller arasında yer aldığını hatırlatan Vali Gündüzöz, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında oldukça başarılı olduk. Bu nedenle düşük riskli iller arasında yer aldı Muş ve kapalı olan birtakım müesseseler açıldı. Sokağa çıkma yasağında da gevşemeler oldu. Ama bu kazanımları kaybetmemek için maske, mesafe ve temizliğe azami dikkat etmeye devam etmek zorundayız. Yoksa elde ettiğimiz her şeyi kaybederiz" dedi.

Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var

"DENETİMLER VATANDAŞIN İYİLİĞİ İÇİN"

Sokakta farkındalık oluşturmak ve vatandaşların ne yaptığı, kurallara uyulup, uyulmadığını yerinde görmek adına denetime çıktıklarını belirten Vali Gündüzöz, "Bu denetim, aslında yoğunlaşarak her gün devam edecek. Bu vatandaşımızın iyiliği içindir. Maske, mesafe ve temizliğe uyduğumuz zaman hem kapalı mekanlarda, yemek yiyilen yerlerde hem de kahvehane gibi yerlerde özellikle mesafe kavramına çok dikkat etmemiz lazım. Bazı masaların boş bırakılması lazım. Sokakta da maskemizi ve sosyal mesafemizi koruduğumuz zaman, hijyene de dikkat ettiğimiz zaman bu musibetten kurtulacağız" diye konuştu.

"MASKE TAKIYOR AMA BURUN ALTINA TAKIYOR"

Denetimler kapsamında Muş'ta vatandaşın kurallara genel anlamda uyduğuna dikkat çeken Vali Gündüzöz, "Bazı iş yerlerinde birtakım sıkıntılar var. Maske takmayı bilmeyen vatandaşlarımız var. Maskeyi takıyor ama burun atlında takıyor. Bunları da düzelteceğiz" dedi.

Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var
Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var
Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var
Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var
Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var - Son Dakika


YORUMLAR (16)
  • Suphi : Vatandaş maske takmayı bilmiyor diyor. Halkın kendini muhafaza etmesini bir yana bırakıp kendi yaptırmış gibi gösteriyor. Madem bu kadar ilgilisin halka önce maske takmayı daha doğrusu kendin takmayı bilseydin daha isabetli olurdu. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Vefa: Bak sen ya bütün dünya başa çıkamiyo bu hastalıkla Muş'un valisi diyo benim sayemde hastalık yok azaldi burda ..aslında halkımız sayesinde azaldı demesi lazım ve üstelik maske takmaylan bitseydi o hastalık şuana dek çoktan bitmişti ..neymiş maskeyi yanlış takiyormus bırakın yavv Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Göztepe'ye üç gol atan Kerem, beş yıl sonra hat-trick yapan ilk yerli futbolcu oldu Göztepe'ye üç gol atan Kerem, beş yıl sonra hat-trick yapan ilk yerli futbolcu oldu Son Dakika: İran'da korkutan deprem! Nükleer tesisin bulunduğu kent 5,9'la sallandı Son Dakika: İran'da korkutan deprem! Nükleer tesisin bulunduğu kent 5,9'la sallandı Denizi olmayan Manisa dünyanın dört bir yanına balık gönderiyor! 1 milyon dolarlık kazanç kapısı Denizi olmayan Manisa dünyanın dört bir yanına balık gönderiyor! 1 milyon dolarlık kazanç kapısı Tıp doktoru MHP'li vekilden ilginç aşı çıkışı: Yaptırmayana ceza kesilsin, kanun bunu sağlıyor Tıp doktoru MHP'li vekilden ilginç aşı çıkışı: Yaptırmayana ceza kesilsin, kanun bunu sağlıyor Kritik görüşmeye damga vuran olay! Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan şeref defterine Ağrı Dağı'nı çizdi Kritik görüşmeye damga vuran olay! Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan şeref defterine Ağrı Dağı'nı çizdi Gözü dönmüş adam, eski karısını iftar masasında göğsünden bıçakladı Gözü dönmüş adam, eski karısını iftar masasında göğsünden bıçakladı Esra Bilgiç, Kanunsuz Topraklar dizisine transfer oldu Esra Bilgiç, Kanunsuz Topraklar dizisine transfer oldu Prens Philip'i tanrıları kabul eden kabile, cenaze töreni için hazırlık yapıyor Prens Philip'i tanrıları kabul eden kabile, cenaze töreni için hazırlık yapıyor