Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı - Son Dakika

Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı

01.01.2012 16:35
Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı, System.String[]

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, kayak sporunun alt dalları olan kuzey ve alp disiplini İl Birincilikleri yarışmasını yaptı.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, kayak sporunun alt dalları olan kuzey ve alp disiplini İl Birincilikleri yarışmasını yaptı. Merkeze bağlı Güzeldağ Kayak Merkezi'nde yapışan yarışmalara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, antrenörler, kulüp yöneticileri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. 15 kulüp ve yaklaşık 150 sporcunun katıldığı yarışmalarda sporcular kıyasıya mücadele etti.

İl Birinciliği müsabakalarına katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, doğal ortamda sporcuların kıyasıya yarıştığını açıklayarak tesisin küçük ama kapasiteye uygun olduğunu ifade etti.

Güzeldağ Kayak Merkezi işletmecisi Bahri Sönmez, ise bu yıl kar yağışının etkili olması nedeniyle kayak merkezinin turizme katkı sunduğunu açıkladı. Sönmez, yaptığı konuşmada, "Muş güzel dağ tesis iletmecisi olarak 2 yıldır kar olmadığından ciddi sıkıntılar yaşadık, ama bu yıl birçok ilde suni kar ile kayak yapıldığını görüyoruz ama Muş'ta şükürler olsun bu sene güzel ve bereketli bir kar yağdı. Tesisimiz doğu Anadolu bölgesin de Erzurum dışında en güzel tesislerden biridir. 2000'nin üzerinde bir pistimiz var, kaymak için çok müsait ve elverişli bir tesisimiz mevcut. Bütün öğrencilere hafta içi % 50 hafta sonu ise % 25 indirim yapıyoruz." dedi.

Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı
Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı