Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı - Son Dakika

Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı

9 yıl önce

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, kayak sporunun alt dalları olan kuzey ve alp disiplini İl Birincilikleri yarışmasını yaptı.

Muş'ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı, System.String[]

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, kayak sporunun alt dalları olan kuzey ve alp disiplini İl Birincilikleri yarışmasını yaptı. Merkeze bağlı Güzeldağ Kayak Merkezi'nde yapışan yarışmalara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, antrenörler, kulüp yöneticileri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. 15 kulüp ve yaklaşık 150 sporcunun katıldığı yarışmalarda sporcular kıyasıya mücadele etti.


İl Birinciliği müsabakalarına katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, doğal ortamda sporcuların kıyasıya yarıştığını açıklayarak tesisin küçük ama kapasiteye uygun olduğunu ifade etti.


Güzeldağ Kayak Merkezi işletmecisi Bahri Sönmez, ise bu yıl kar yağışının etkili olması nedeniyle kayak merkezinin turizme katkı sunduğunu açıkladı. Sönmez, yaptığı konuşmada, "Muş güzel dağ tesis iletmecisi olarak 2 yıldır kar olmadığından ciddi sıkıntılar yaşadık, ama bu yıl birçok ilde suni kar ile kayak yapıldığını görüyoruz ama Muş'ta şükürler olsun bu sene güzel ve bereketli bir kar yağdı. Tesisimiz doğu Anadolu bölgesin de Erzurum dışında en güzel tesislerden biridir. 2000'nin üzerinde bir pistimiz var, kaymak için çok müsait ve elverişli bir tesisimiz mevcut. Bütün öğrencilere hafta içi % 50 hafta sonu ise % 25 indirim yapıyoruz." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 04:35 Kaynak: CHA

YORUMLAR


Son Dakika

Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi "Sana ne kimden hamile kalırsam kalırım" diyen ablasını 13 yerinden bıçaklayarak öldüren şahsın yargılanmasına başlandı

Son Dakika Haberleri