Muş'ta Koyun 4 Kulaklı Kuzu Doğurdu - Son Dakika

Muş'ta Koyun 4 Kulaklı Kuzu Doğurdu

12.02.2018 16:23
Muş'ta Koyun 4 Kulaklı Kuzu Doğurdu, System.String[]

Muş'un Yukarıyongalı köyünde doğan 4 kulaklı kuzu görenleri şaşırtıyor.

Muş'un Yukarıyongalı köyünde doğan 4 kulaklı kuzu görenleri şaşırtıyor.

İl merkezine 60 kilometre uzaklıktaki Yukarıyongalı köyünde besici Nusrettin Yöndem'in koyunlarından biri 10 gün önce 4 kulaklı bir kuzu doğurdu.

Yöndem, yaptığı açıklamada, geçimini hayvancılıkla sağladığını belirterek, hayatında ilk defa 4 kulaklı bir kuzuyla karşılaştığını söyledi.

Dört kulaklı kuzuyu satmayacağını belirten Yöndem, " Kuzu, hayvanlarımın içinde kalsın. İlk gördüğümde çok şaşırdım. Köydekilere söyledim. Duyanlar hemen gelip baktı. Hayatımda hiç 4 kulaklı kuzu görmemiştim. İlk defa böyle bir kuzu görüyorum. Bunu satmayacağım. O hayvanlarımızın yanında kalacak." dedi.

Köy muhtarı Alaattin Yöndem de uzun yıllardır hayvancılıkla uğraştığını ancak şimdiye kadar 4 kulaklı kuzu görmediğini söyledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Muş'ta Koyun 4 Kulaklı Kuzu Doğurdu - Son Dakika


Son Dakika

Eşi tarafından dövülen kadın hastanelik oldu Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı