Son Dakika Haberleri: Muş'ta Nevruz Kutlaması

Muş'ta Nevruz Kutlaması

4 yıl önce

BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Milletvekili Demir Çelik, "30 Mart'ta sarı, kırımızı, yeşilin altına basacağımız mühürle barışa karar vereceğiz.

Muş'ta Nevruz Kutlaması, System.String[]
BDP Genel Başkan Yardımcısı ve  Muş  Milletvekili Demir Çelik, "30 Mart'ta sarı, kırımızı, yeşilin altına basacağımız mühürle barışa karar vereceğiz. Kürt siyasetinin kabulüne karar vereceğiz" dedi.

BDP tarafından tren garı önündeki miting alanında düzenlenen nevruz kutlamalarına, BDP Genel Başkan Yardımcısı Çelik, BDP  Van  Milletvekili  Nazmi Gür ve vatandaşlar katıldı.

Miting alanında toplananlara seslenen Çelik, nevruzun Kürtlerin diriliş ve direniş bayramı olduğunu söyledi.

Vatandaşların din ve inançlarının suistimal edildiğini iddia eden Çelik, şöyle konuştu:

"Çünkü ayakkabı kutularına, para kasalarına sığdıramadıkları hırsızlıklarını gizlemek için yaptıklarına artık kanmayacağız ve kandırılmayacağız. 2002'de yolsuzlukla mücadele için bizden oy isteyenler, boynunu aşan yolsuzluklara bulaşmıştır. Bakan çocukları, Başbakanın kendisi, çocukları yolsuzlukla haşır neşir olmuştur. Gönlümüzün milletvekili  Hatip Dicle'yi, onlarca belediye başkanımızı, 10 binlerce Kürt siyasetçimizi, yoldaşımızı tutsak kılıyorlar. Ama aynı Erdoğan,  İlker Başbuğ'a,  Hrant Dink'in katiline, katillere gelince tahliyede sakınca görmüyor."

BDP'nin yürüttüğü siyasetin özgürlük, barış, aydınlık ve özgür yarınların siyaset anlayışı olduğunu kaydeden Çelik, "30 Mart'ta biz sadece belediye başkanlarını, meclis üyelerini seçmeyeceğiz. 30 Mart'ta sarı, kırımızı, yeşilin altına basacağımız mühürle barışa karar vereceğiz. Kürt siyasetinin kabulüne karar vereceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından nevruz ateşi yakan vatandaşlar, yöresel sanatçıların seslendirdiği şarkılar eşliğinde eğlendi.

-ahmet türk


Bir Hafta Aralıksız Devam Eden Ereksiyon, Acı Gerçeği Ortaya Çıkardı! Penisinin Yarısı Kesildi Meksikalı Oyuncu, Ünlü Yönetmen Sean Penn ile Gecelik İlişki Yaşadığını İtiraf Etti
Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı