Musa Aydın: "Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil" - Son Dakika

Musa Aydın: "Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil"

3 ay önce

Musa Aydın: "Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil"İSTANBUL - Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Türk sporunun lokomotif branşı olduklarını hatırlatarak, "Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil.

Musa Aydın: "Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil"

İSTANBUL - Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Türk sporunun lokomotif branşı olduklarını hatırlatarak, "Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil. Bazı branşlar için belki yeterli olabilir ama bizim geçmişimize baktığımız zaman, Türk sporunun geçmişine baktığımız zaman en fazla madalya aldığımız branş güreş" dedi.

Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda mücadele eden Serbest Güreş Milli Takımı yurda döndü. Kafilede yer alan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da havaalanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Güreş, Türk sporunun lokomotif branşı"

Zorlu bir şampiyona geçirdiklerini dile getiren Başkan Aydın, " Dünya Şampiyonası'nın yanında bir de olimpiyat kotası vardı. Yani iki şampiyona bir aradaydı. Gerçekten çok zor bir şampiyonaydı. Kazakistan'da olması özellikle çok zordu bizim için. Las Vegas'ta 4 vize almıştık, burada da 4 vize aldık. Daha çok vize olabilir miydi, olabilirdi. Çok sporcumuz son saniyelerde kaybetti. Bundan sonra önümüze bakacağız. Önümüzde Avrupa ve dünya kalifikasyonu var. Buralarda vize alarak olimpiyatlara katılmak istiyoruz. Güreş, Türk sporunun lokomotif branşı. Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil. Bazı branşlar için belki yeterli olabilir ama bizim geçmişimize baktığımız zaman, Türk sporunun geçmişine baktığımız zaman en fazla madalya aldığımız branş güreş. 94 madalyanın 63'ünü güreşte kazanmışız. 39 olimpiyat altın madalyanın 29'unu güreşte almışız. Onun için milletimizin, devletimizin bizden beklentisi yüksek. Biz de sorumluluğumuzu biliyoruz. Ona göre çalışarak vizelerimizi alacağız. 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda inşallah ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz. Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı okutacağız" ifadelerini kullandı.

Musa Aydın: Olimpiyatlara katılmak bizim için yeterli değil

Haber Yayın Tarihi: 23.09.2019 08:36 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Komünist Başkan'dan minibüsçülere rest! Zam konusunda geri adım atmadı
Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum