Musallat2 Lanet 2 Aralık'ta Vizyonda - Son Dakika

Musallat2 Lanet 2 Aralık'ta Vizyonda

02.11.2011 16:45
Musallat2 Lanet 2 Aralık'ta Vizyonda, System.String[]

"Musallat" filminin ikincisi "Musallat 2 – LANET" 2 Aralık Cuma günü vizyonda

Korku filmi sevenlerin merakla beklediği "Musallat 2 – LANET" sinema filminin korkutan afişi Emre Erdem tarafından hazırlandı…

Yapımcı Banu Akdeniz (Mia Film) korku filmi severlerin ve eleştirmenlerin "Bugüne kadar yapılmış en iyi Türk korku filmi" olarak nitelendirdikleri Musallat'ın, gördüğü ilgi ve beklenti üzerine ikincisini sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

İkinci film "Musallat 2 - LANET"in yönetmen koltuğunda yine ilk filmin başarılı ismi Alper Mestçi var. Mestçi, senaryosunu da yazdığı Musallat-2: Lanet'i şöyle tanımlıyor: "Bir buçuk saat değil, aylar sürecek derin bir korku! Eve dönünce sinemadakinden daha fazla korkacaksınız!.."

Filmin başrollerini TÜRKÜ TURAN (Elif), TÜLAY BURSA (Ümmü), SELİM GÜRATA (Turan), ZELİHA GÜNEY (Özlem), SALİHA İPLİKÇİ (Öykü), LEVENT BECEREN (Yavuz), BAŞAY OKAY (Hatice), OZAN ÖĞÜT(Cenk), KORAY ŞAHİNBAŞ (İbrahim), SİNEM ÖCALIR (Hacer) paylaşıyor.

Dağıtımı Özen Film tarafından yapılacak filmin görüntü yönetmenliğini ise Türksoy Gölebeyi üstlendi. Hayranlarının şimdiden merakla beklediği filmin vizyon tarihi 2 Aralık 2011…

Filmin konusu:

Çok anlatılan, gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen "Musallat 2: Lanet" yine birinci film gibi psikolojik bir korku... İnsanın 2 yaşından öncesini hatırlayamaması ve o yılların karanlığı üzerine bir film. Elif (Türkü Turan) filmde kapkaranlık geçmişinle yüzleşmek zorunda kalan bir öğretmeni canlandırıyor. Ve yaşadığı tüm sorunların aslında geçmişindeki büyük bir hatadan kaynaklandığını öğreniyor. Bu büyük hata ise yanlış zamanda ve yerde yapılan, korkunç ve çözülmesi mümkün olmayan bir büyü...

Yapım ve Prodüksiyon notları

Türkiye'de çoğu yapımcının yapmaktan çekindiği bir sinema türü örneği olan Musallat 2 Lanet, bir devam filmi olmasının yanında büyü olgusunu öne çıkarması ile yine bir ilk film olma iddiası taşıyor.

"Musallat 2 Lanet" altı haftada 60 kişilik bir ekiple İstanbul ve İznik'in İhsaniye ve Sansarak köylerinde çekildi.

Filmin hazırlık süreci altı ay sürdü. Bu süre boyunca filmin ana teması olan büyü ve büyücülükle ilgili araştırmalar yapıldı. Bu konuyla ilgili uzmanlarla ve halen Anadolu'da büyücülük yaparak hayatını kazanan insanlarla görüşüldü.

İznik'in İhsaniye köyünde, çekim yapılan köy evleri Türkiye'nin dört bir yanından toplanan büyü malzemeleriyle donatıldı.

Çekim sırasında bazı oyuncular, rolleri gereği Arapça konuşacakları sahneler için bir Arapça öğretmeniyle çalıştı.

Musallat 2 - Lanet'in çekimleri sırasında Arri'nin Alexa adlı HD kamerası kullanıldı ve 180 saatlik çekim yapıldı.

Filmin online montajı üç ay sürdü.

Filmde büyü yapılışı ve büyünün etkileriyle ilgili olarak Türk sinemasında daha önce hiç görülmemiş sahneler yer alıyor. Büyü ve Büyücü kavramlarını sorgulayan Musallat 2 Lanet, Türkiye'de büyü olgusunu filmde yer alan sahnelerle tartışmaya açacak.

Özellikle Anadolu'da hala yaygın bir şekilde yapılan büyü ile ilgili birçok soruya yanıt bulmayı amaçlayan ve 2 Aralık'ta vizyona girecek olan Musallat 2 Lanet, 15 Aralık'ta da Avrupa'da birçok şehirde vizyona girecek.

"MUSALLAT 2- LANET" KÜNYE:

VİZYON TARİHİ: 2 ARALIK 2011 CUMA

YAPIM ŞİRKETİ & YAPIMCI: MİA FİLM YAPIM & BANU AKDENİZ

SENARYO & YÖNETMEN: ALPER MESTÇİ

OYUNCULAR: TÜRKÜ TURAN (Elif), TÜLAY BURSA (Ümmü), SELİM GÜRATA (Turan), ZELİHA GÜNEY (Özlem), SALİHA İPLİKÇİ (Öykü), LEVENT BECEREN (Yavuz), BAŞAY OKAY (Hatice), OZAN ÖĞÜT(Cenk), KORAY ŞAHİNBAŞ (İbrahim), SİNEM ÖCALIR (Hacer)

DAĞITIMCI: ÖZEN FİLM

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: TÜRKSOY GÖLEBEYİ

MÜZİK: REŞİT GÖZDAMLA

GÖRSEL EFEKTLER: MEHMET ÇETİN , HAKAN İLHAN KAYA

PLASTİK MAKYAJ DÜKKAN: ÜL HAYAL

SANAT YÖNETMENİ: ASLI AKINCI(DÜKKAN-ÜL HAYAL)

SÜRE: 94 DAKİKA

TÜRÜ: PSİKOLOJİK KORKU

Musallat2 Lanet 2 Aralık'ta Vizyonda

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Musallat2 Lanet 2 Aralık'ta Vizyonda - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Son Dakika: Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Son Dakika! Kartepe'de 13 Ocak'ta kaybolan doktorun cansız bedenine ulaşıldı