MÜSİAD Eskişehir Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelerin borçlarını "zimem defteri" geleneğiyle ödedi - Son Dakika

MÜSİAD Eskişehir Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelerin borçlarını "zimem defteri" geleneğiyle ödedi

04.05.2021 14:59
MÜSİAD Eskişehir Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelerin borçlarını

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyeleri, Osmanlı geleneği "zimem defteri" uygulaması ile muhtaç ailelerin bakkal borçlarını ödedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyeleri, Osmanlı geleneği "zimem defteri" uygulaması ile muhtaç ailelerin bakkal borçlarını ödedi.

Duman, yaptığı yazılı açıklamada, önceki dönemlerden itibaren MÜSİAD tarafından uygulanan bu anlamlı geleneği Eskişehir'de yaşattıklarını belirtti.

Bu kapsamda mahalle esnafını ziyaret ettiklerini belirten Duman, "11 bakkal ve bir eczaneye olan borç defterinin ödemelerini yaparak defterleri satın aldık. İhtiyaç sahiplerinin veresiye borçlarını ödeyen hayırsever MÜSİAD Eskişehir Şube üyesi iş adamlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MÜSİAD Eskişehir Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelerin borçlarını 'zimem defteri' geleneğiyle ödedi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Final yapmaya hazırlanan Çukur'un yeni bölümü bu hafta yayınlanmayacak Final yapmaya hazırlanan Çukur'un yeni bölümü bu hafta yayınlanmayacak Galatasaray taraftarı, Aytaç Kara'nın paylaşımını yorum yağmuruna tuttu Galatasaray taraftarı, Aytaç Kara'nın paylaşımını yorum yağmuruna tuttu Müslüman sürücü, yüzlerce İsrailli tarafından sokak ortasında linç edildi Müslüman sürücü, yüzlerce İsrailli tarafından sokak ortasında linç edildi Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail'e tek şart sundu: Kudüs kırmızı çizgimizdir Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail'e tek şart sundu: Kudüs kırmızı çizgimizdir Oyuncu Büşra Pekin'in babası hayatını kaybetti Oyuncu Büşra Pekin'in babası hayatını kaybetti Sokağa çıkabilmek için yanlış köpeği seçti, ceza yemekten kurtulamadı Sokağa çıkabilmek için yanlış köpeği seçti, ceza yemekten kurtulamadı Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada İddaa, şampiyonluk oranlarını güncelledi! Fenerbahçe'ye verilen oran hayrete düşürdü İddaa, şampiyonluk oranlarını güncelledi! Fenerbahçe'ye verilen oran hayrete düşürdü
Advertisement