Muşlu Kızlar Futbolda Bölgesel Başarı Hedefliyor - Son Dakika

Muşlu Kızlar Futbolda Bölgesel Başarı Hedefliyor

18.01.2012 17:40
Muşlu Kızlar Futbolda Bölgesel Başarı Hedefliyor, System.String[]

Muş'ta Kalkınma Bakanlığı Sosyal Riski Azaltma Projesi (SODES) kapsamında desteklenen "Haydi Kızlar Spora Bayan Altyapı Projesi" kapsamında Muş Lale Spor Kulübü bayan futbolcularına malzeme dağıtımı yapıldı.

Muş'ta Kalkınma Bakanlığı Sosyal Riski Azaltma Projesi (SODES) kapsamında desteklenen "Haydi Kızlar Spora Bayan Altyapı Projesi" kapsamında Muş Lale Spor Kulübü bayan futbolcularına malzeme dağıtımı yapıldı.

Muş Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen programa Vali Yardımcısı Hüseyin Göktürk, Proje Ofisi Koordinatörü Bülent Solmaz, ASKF Başkanı Kemal Türkan, davetliler ve bayan sporcular katıldı.

Vali Yardımcısı Hüseyin Göktürk, kızların spora kazandırılmasının önemli olduğuna değinerek, Muş Valiliği olarak bu tür projelere her zaman destek vereceklerini söyledi.

Göktürk, "Muş Lale Spor Kulübü 2012 yılında da yaklaşık 40 bin liralık bir bütçeyle gerek bayanlarımız spora yönlendirilmesi, gerekse Muş'ta spor kulüplerindeki farkındalığın artırılması ve gençlerimizin boş zamanlarında spora yönlendirilmesi amacıyla proje kabul edilerek desteklenmiştir. Bugün de bu proje dahilinde, bu pırıl pırıl genç sporcularımıza malzeme dağıtmak üzere toplandık. Şunu söyleyebilirim ki yöremizdeki emsal vilayetlerimize göre ilimizi daha önde görebiliyoruz. Tabi bu bizi çok mutlu etmekte ve bu işe dört elle sarılmamızı sağlamaktadır" dedi.

Dağıtılan malzemelerin hayırlı olmasını dileyen Göktürk, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bayan futbolculardan Rumeysa Gök de özellikle Doğu Anadolu bölgesinde ailelerin kız çocuklarını bu tür sportif aktivitelere göndermediklerini ifade ederek, "Biz Lale Spor Kulübü bayan futbolcuları olarak futbol oynamaktan çok mutluyuz. Spor kardeşlik ve dostluk anlamına gelir. Buradan ailelere seslenerek çocuklarını spor aktivitelerine göndermeleri çağrısında bulunuyoruz. Daha önce hiç oynamadığımız futbolu kulübümüz sayesinde öğrendik. İnşallah daha da geliştirip bölgesel ligde birinci olarak ilimizi temsil edeceğiz" diye konuştu.

- MUŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muşlu Kızlar Futbolda Bölgesel Başarı Hedefliyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı