Müslüme'nin köylüleri ilk kez konuştu! Dede Hasan Yağal hakkında şaşırtan sözler - Son Dakika

Müslüme'nin köylüleri ilk kez konuştu! Dede Hasan Yağal hakkında şaşırtan sözler

28.11.2021 16:12

Mersin'de kaybolduktan 10 gün sonra ölü olarak bulunan Müslüme Yağal'ın köylüleri ilk kez konuştu. Olay nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyleyen köylüler, dede Hasan Yağal'ı da anlattı. Dede Yağal'ı yaklaşık 20 yıldır tanıdığını söyleyen bir köy sakini ise "Şaşırdım, böyle bir yapacağını hiç düşünmezdim" ifadelerini kullandı.

Mersin'in Gülnar ilçesinde çadırın önünde oynadığı sırada kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Müslüme Yağal'ın cansız bedeni, kaybolmasının ardından tam 10 gün sonra bulundu. Talihsiz kızın ölümüyle ilgili başta anne ve babası olmak üzere dedesi gözaltına alındı. Aile üyeleri serbest kalırken, dede Hasan Yağal tutuklandı. Olay hakkında birçok iddia ortaya atılırken, köy sakinleri ilk kez konuştu.

"HİÇ DÜŞÜNMEZDİK"

Oda TV'de yer alan habere göre Muhtar İbrahim Tosa, ailenin köyden yaklaşık 8 kilometre uzakta, köy halkından izole bir ortamda, çadırda yaşadığını ifade etti. Dede Yağal'ı yaklaşık 20 yıldır tanıdığını söyleyen bir köy sakini ise "Şaşırdım, böyle bir yapacağını hiç düşünmezdim" dedi.

NE OLMUŞTU?

Karaman'dan kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım'da Mersin'in Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi'ne gelen 7 çocuklu Yağal ailesinin 6'ncı çocuğu Müslüme, saat 17.00 sıralarında kayboldu. Arama çalışmalarının 10'uncu gününde Müslüme'den acı haber geldi. Ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre uzaklıktaki Karaağaç mevkisinde, çalılıkların arasında Müslüme'nin cansız bedeni bulundu.

YORUMLAR (2)
  • Zeynep Fidanoğlu: Allah senin belanı versin !!! Lan o daha minnacık bebek onun sana ne zararı var minnacık bebeği öldürmeye utan mıyor musun hem o seni çocuğundu sizin gibiler yüzünden dünyanın sonu gelecek allah tan tek bir dileyim var oda bir an önce hem bu dünyada hem de öteki dünyada cezanı çekmen pislik???????????? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Müslüme'nin köylüleri ilk kez konuştu! Dede Hasan Yağal hakkında şaşırtan sözler - Son Dakika


Advertisement