Son Dakika Haberleri: Mustafa Cengiz: Federasyon Kupayı Kaldırmamıza İzin Vermedi

Mustafa Cengiz: Federasyon Kupayı Kaldırmamıza İzin Vermedi

2 ay önce

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Kupayı kaldırmak isterdik. Federasyonla görüşmeler yaptık ama mümkün olmadığını söylediler. İnşallah önümüzdeki hafta geçen yıl olduğu gibi taraftarımızla o kupayı kaldıracağız." dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, şampiyonluğu Galatasaraylılar Derneği'nde kutlarken öncesinde de Levent'teki dernek binasının girişinde açıklamalarda bulundu.

"MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ"

Başkan Cengiz, "Ligde mücadele eden 17 rakibimize de saygılarımı iletiyorum. Büyük bir mücadele yaptık. Onların da verdiği emeklere teşekkür ediyorum. Başakşehir'i de tebrik ediyorum. Kıran kırana bir maç oldu. Onlar da Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi en güzel şekilde temsil edip, ülkemizi gururlandırırlar" dedi. Cengiz, başarının sürekli olmasını gerektiğine inandıklarını belirtirken, "Mücadeleye devam ediyoruz. İnşallah 3'üncü kupayı da alırız. İnşallah Şampiyonlar Ligi'nde bayrağı Türk milleti adına en yukarılara taşır ve dikeriz" diye konuştu.

FATİH TERİM'E TEŞEKKÜR EDİYORUM

Teknik direktör Fatih Terim, teknik ekip ve futbolcuları kutlayan Cengiz, "Teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim, bütün ekibine, futbolculara tek tek teşekkür ediyorum. Ölümüne mücadele ettiler. Hatta sahada ayaklarını bırakanlar oldu. Bugün de öyle bir mücadele verdiler. Başta Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay kardeşim olmak üzere bütün yönetici kardeşlerimi tebrik ediyorum. Büyük mücadele verdiler" açıklamasında bulundu.

"ÇOCUKLUĞUMU HATIRLADIM"

Cengiz, sarı kırmızılı taraftarlar içinde övgüyle bahsederken, "Bugün taraftarın gücünü bütün dünya gördü. Taraftarın nasıl maç çevirdiğini gösterdiler. 2-0'dan 2-1 olsaydı buruk bir sevinç olacaktı ama1-0'dan geri dönüş yapmamız hem taraftarı hem de camiayı birbirine bağlayan çokönemli bir tılsım, ruh ve kıvılcım. Futbolculara ve taraftara çok teşekkür ediyorum" dedi. Cengiz, maçta iptal edilen golleriyle ilgili olarak, "Çocukluğumu hatırladım. Üç korner bir penaltıydı. Şimdi üç gol bir penaltı oluyor." dedi.

"TFF İZİN VERMEDİ"

Kupayı bugün kaldırmak için Türkiye Futbol Federasyonu ile görüştüklerini ancak olumlu yanıt alamadıklarını vurgulayan Cengiz, "Kupayı kaldırmak isterdik. Federasyonla görüşmeler yaptık ama mümkün olmadığını söylediler. İnşallah önümüzdeki hafta geçen yıl olduğu gibi taraftarımızla o kupayı kaldıracağız. Taraftarımızın sevinmesini ve ölçülü bir şekilde kutlamasını diliyorum" açıklamasında bulundu.

Mustafa Cengiz: Federasyon Kupayı Kaldırmamıza İzin Vermedi
Haber Yayın Tarihi : 19.05.2019 11:52 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Özge Ulusoy, İstanbul seçiminin ardından yaptığı paylaşımla çok konuşuldu! İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden Erkan Tan, Ordu Valisini göreve çağırdı: İstanbul Valiliği'ne tayin edilsin Son dakika! AK Parti'den sporda şiddet ve düzensizlikle ilgili yeni kanun teklifi