Son Dakika Haberleri: Mustafa Keser: Avustralya'daki Gurbetçilerle Kucaklaşacağım

Mustafa Keser: Avustralya'daki Gurbetçilerle Kucaklaşacağım

8 yıl önce

Türk halk müziğinin güçlü sesi Mustafa Keser, Avustralya'da Şubat ayının başında vereceği konserde "gurbetçilerle kucaklaşacağını" söyledi.

Mustafa Keser: Avustralya'daki Gurbetçilerle Kucaklaşacağım, System.String[]

Türk halk müziğinin güçlü sesi Mustafa Keser, Avustralya'da Şubat ayının başında vereceği konserde "gurbetçilerle kucaklaşacağını" söyledi.


Avustralya'ya vereceği ilk konser öncesinde Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuşan Türk halk müziğinin güçlü sesi Mustafa Keser, Avustralyalı gurbetçilerinin tahmininden daha çok coşkulu bir konser vereceğini söyledi. Ünlü sanatçı Avustralya'nın Melbourne şehrinde düzenlenecek 3. Anadolu Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 4-5 Şubat günleri arasında bir konser verecek.


GURBETÇİLERLE KUCAKLAŞACAĞIM


Avustralya kıtasına ilk defa gideceğini ve yanına ailesini de alacağını söyleyen Keser, "Oradaki gurbetçilerimiz karşısına daha canlı ve hareketli bir performansla çıkmaya çalışacağım. Ama gurbetteki konserlere hep ayrı bir havada geçiyor. Repertuarımdan seslendireceğim parçalarla oradaki sevenlerimizi kimi zaman hüzünlendireceğiz, kimi zaman da coşturacağız. Oradaki vatandaşlarımızla buluşacak ve kucaklaşacak olmanın heyecanı içerisindeyim." dedi.


Sahnede bir kez daha Avustralya'daki vatandaşlar için mendil sallayacağını dile getiren Keser imkanlar ölçüsünde festivale geleceklere coşkulu bir konser vermeye çalışacaklarını kaydetti.


Avustralya'daki gurbetçilere konser öncesi selam ve sevgilerini de sunan Keser, konser sırasında gelecek istek parçalarına da cevap vermeye çalışacağını sözlerine ekledi.


FESTİVAL ALTI GÜN SÜRECEK


Türkiye'nin dışında yapılmış en büyük kültürel program olma özelliğini taşıyan Anadolu Kültür ve Sanat Festivali, görkemli bir törenle açılacak ve altı gün devam edecek. Samanyolu televizyonun program yapımcılarından Murat Yeni'nin sunacağı festival ünlü ses sanatçısı Keser'in 4 ve 5 Şubat günleri arasında vereceği konserler daha da renklenecek.


Organizasyon Koordinatörü Zakir Yıldırım, festivali Avustralya'da ciddi bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini açıkladı.


Çok sayıda kişinin iştirak etmesinin beklendiği festival kapsamında kurulacak çadırlar, 9 Şubat'a kadar açık kalacak.


İstanbul Kültür Merkezi ve Melbourne Genç İşadamları Derneği, tarafından organize edilen Anadolu Kültür ve Sanat Festivali alanında adeta mini bir Türkiye sergilenecek.


Festivalin bir diğer sürpriz konuğu ise Bursa'dan gelecek Kılıç Kalkan ekibi olacak. Avustralya'da ilk defa gösteri yapacak olan guruba Avustralyalıların büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:20 Kaynak: CHAŞeyma Subaşı, ten rengi bluzu ve iç çamaşırsız pozuyla sosyal medyada olay oldu
Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım Yılmaz Morgül'den Diyarbakır'daki anneleri destekleyen ünlülere zehir zemberek sözler