Son Dakika Haberleri: Mustafa Koç, Tutkuyla Bağlı Olduğu İki Hobisiyle Koç Müzesi'nde Anılıyor

Mustafa Koç, Tutkuyla Bağlı Olduğu İki Hobisiyle Koç Müzesi'nde Anılıyor

4 yıl önce

2006 arasında değişen 25 farklı otomobili yer alıyor.

Mustafa Koç, Tutkuyla Bağlı Olduğu İki Hobisiyle Koç Müzesi'nde Anılıyor, System.String[]

2006 arasında değişen 25 farklı otomobili yer alıyor. Koç'a ait 2 otomobilin de bulunduğu sergide ayrıca, merhum işadamının yarışlarda kullandığı tulumu, kaskı, ayakkabıları ve eldivenleri gibi özel eşyaları ile kazandığı kupalar da sergileniyor.


CAN ÜNLÜ: SERGİ 29 EKİM'E KADAR AÇIK KALACAK; ÇÜNKÜ O TARİH BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ


Serginin küratörlüğünü yapan ve aynı zamanda 46 yıldır otomobil sporunun içinde yer alan Can Ünlü şunları söyledi:


"Bu sergi benim 2 senelik bir hayalimdi. Bunu Mustafa Koç ile paylaşmıştım. Birlikte geçtiğimiz Kasım ayında detaylı bir şekilde konuştuktan sonra bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Ancak 21 Ocak'ta Mustafa maalesef aramızdan ayrıldı. Ani vefatın ardından ben de projeyi rafa kaldırmıştım. Ancak başta Ali Koç ile şirketin üst düzey yöneticileri serginin yapılacağını söylediler. Şimdi burada 25 otomobili sergiliyoruz. Mustafa'nın burada iki otomobili var. Mustafa'nın anısına gerçekleştirdiğimiz bu sergide onun otomobillerini öne çıkardık. Ayrıca bunun yanı sıra bizler de birçok arkadaşımızın arabalarıyla birlikte kendi arabalarımızı sergiliyoruz. Sergi 29 Ekim'e kadar açık kalacak. O tarih de bizim için çok önemli; çünkü Mustafa Koç'un doğum günü... Doğum gününde biz arkadaşları onu bir kez daha anıp sergimizi kapatacağız."


ÇOCUK YAŞINDAN BERİ TUTKUSU: 'MODEL UÇAKLAR'...


Öte yandan, müzede ziyarete açılan "Yerden Göğe" adlı diğer sergide ise Mustafa Koç'un az bilinen ancak çocuk yaşlarından itibaren tutkuyla bağlı olduğu model uçaklardan oluşan özel koleksiyonu sergileniyor.


Sergide, Mustafa Koç'a ait 12 uçak ve 3 planörün yanı sıra 2002-2013 yılları arasında düzenlenmiş olan çeşitli ulusal ve uluslararası model uçak yarışmalarında Koç'un kazandığı kupalar ile Avrupa ve dünya şampiyonlarında F3J Türk Milli Takımı'yla kazandığı üç adet madalya da yer alıyor.


Mustafa Koç'un model uçak atölyesinde yöneticilik yapan ve serginin gerçekleşmesinde emeği bulunanlardan Aykut Suavi de, Koç'un model uçakları çok sevdiğini belirterek, "Vefatından sonra Rahmi Koç ve Carolina Koç, Mustafa Bey'in bu yönünün herkes tarafından bilinmesini arzu ettiler" diye konuştu.


'Retro Rally' sergisi 29 Ekim'e, 'Yerden Göğe' sergisi ise 30 Aralık tarihlerine kadar Rahmi Koç Müzesi'nde ziyaretlere açık olacak.


- İstanbul

Haber Yayın Tarihi: 01.06.2016 05:14 Kaynak: DHASabahat Akkiraz'ın Ankara konseri güvenlik gerekçesiyle valilik tarafından iptal edildi
Ciciş Esra Ersoy, Instagram hesabından çırılçıplak fotoğrafını paylaştı PKK kampından kaçan eski terörist: HDP, örgütün legal işlerini yöneten bir partidir