Son Dakika Haberleri: Mustafa Sarıgül'den YSK'ya Eleştiri: Güvenilirliğini ve İtibarını Kaybetti

Mustafa Sarıgül'den YSK'ya Eleştiri: Güvenilirliğini ve İtibarını Kaybetti

10 ay önce

Mustafa Sarıgül sosyal medya hesabı üzerinden YSK'ya eleştirilerde bulundu. Sarıgül, ''Aldığı kararlar neticesinde güvenilirliğini ve itibarını kaybetmiştir'' dedi.

 Mustafa Sarıgül twitter hesabından, anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıgül, "YSK, aldığı kararlar sonucunda, tarafsızlığını, güvenilirliğini ve itibarını kaybetmiştir." dedi.

''GÜVENİLİRLİĞİNİ VE İTİBARINI KAYBETMİŞTİR''

Mustafa Sarıgül twitter hesabından, ''YSK, aldığı karar ile neticesi yıllarca sürecek bir kuşkuya neden olmuştur. Maalesef tarafsızlığını, güvenilirliğini ve itibarını kaybetmiştir.'' açıklamasında bulundu.

''DEVLETİN TÜM İMKANLARINI KULLANDILAR''

İktidara da eleştirlerde bulunan Sarıgül, ''İktidar, referandumda devletin tüm imkanlarını kullanarak, sonucu "Evet" çıkarmış ancak bu sonucu tescil ettirememiştir.'' dedi.

''AGİT RAPORU ÜLKEMİZ AÇISINDAN BİR İLKTİR''

AGİT raporu konusuna da değinen Sarıgül, ''AGİT heyetinin referandumla ilgili olumsuz tespitler içeren raporu ülkemiz açısından bir ilktir.'' dedi.

''DEMOKRASİYİ ŞÜPHEYE SOKANLARI KINIYORUM''

Sarıgül, ''140 yıllık seçim geleneği olan ülkemizi, dünya kamuoyunun demokrasisine şüpheyle baktığı ülkeler arasına sokanları kınıyorum.'' ifadelerini kullandı.Rakipleri Zirve Yaparken Nazlı Çelik, Reytinglerde Dibi Gördü Başbakan Yıldırım, Nijerli Mevkidaşını Resmi Törenle Karşıladı, Kıyafeti Dikkat Çekti
Afrin'e Giden Komandoların "Düğüne Gidiyoruz" Mesajına Erdoğan'dan İlk Yorum: Buna İnanmak Herkesin Karı Değil