Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı! Yusuf Polat İstanbul İl Başkanlığına getirildi - Son Dakika

Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı! Yusuf Polat İstanbul İl Başkanlığına getirildi

23.10.2020 09:43

31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül, yeni parti kurmak için çalışmalarını hızlandırdı. Sarıgül, Yusuf Polat'ı partisinin İstanbul İl Başkanı olarak atadı.

CHP'de gerçekleştirilen 37. Olağan Kurultay'da partideki krizler gözler önüne serilirken, Kurultay sonrasında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı öne sürülmüştü. Bu iddiaların gündeme gelmesinden sonra Memleket Hareketi'ni başlatan İnce, parti yönetimiyle görüş ayrılıkları olduğunu açık ve net şekilde göstermişti.

"BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN DEĞİL"

CHP'deki yeni parti iddiaları bununla da bitmedi. Son olarak gazeteci Yalçın Bayer, Deniz Baykal'ın parti kuracağını ve partinin genel başkanlığına da kızı Aslı Baykal'ın getireceğini öne sürmüştü. Bu iddianın gündeme gelmesinden sonra açıklamalarda bulunan Aslı Baykal böyle bir şeyin mümkün olmadığını vurgulayarak konunun üstünü kapattı.

YUSUF POLAT YENİ PARTİNİN İSTANBUL İL BAŞKANI OLDU

31 Mart seçimlerinden önce CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı ve partisinin İstanbul İl Başkanını belirledi. Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'ni siyasi bir partiye dönüştürmek isterken, partinin İstanbul İl Başkanlığına Yusuf Polat'ı getirdi.

"TAMAMLANACAK BİR HİKAYEMİZ VAR"

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Polat, "Tarihe düşecek bir notumuz, tamamlanacak bir hikayemiz var. Genel Başkanımız Sn. Mustafa Sarıgül ve teşkilatımızın teveccühü ile İstanbul İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edilmiştir. Allah mahçup ettirmesin" ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı! Yusuf Bolat İstanbul İl Başkanlığına getirildi

İNCE'NİN YENİ PARTİ KURACAĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan CHP'li Barış Yarkadaş Muharrem İnce'nin yıl sonuna kadar parti kuracağını iddia etti.

YUSUF POLAT KİMDİR?

1973 Tokat doğumlu olan Yusuf Polat, eğitim hayatını İstanbul'da tamamladı. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri bölümünde Lisans, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Denetimi Bölümünde Yüksek Lisans eğitimi alan Polat, 2014 - 2019 yılları arasında Çekmeköy Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Polat'ın İnşaat ve Sigortacılık sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarda ortaklığı bulunuyor.

Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı! Yusuf Polat İstanbul İl Başkanlığına getirildi

Son Dakika Politika Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı! Yusuf Polat İstanbul İl Başkanlığına getirildi - Son Dakika


Son Dakika

G.Saray Falcao'yu satarsa, bonservisinin yüzde 60'ı Monaco'ya verilecek Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt FIFA'daki dosyaları nedeniyle Beşiktaş ocak ayında transfer yapamayabilir İstanbul'daki toplantıya çağrılmayan İmamoğlu suskunluğunu bozdu: Büyük nezaketsizlik Son dakika: Kayseri'deki bombalı saldırının faili PKK'lı terörist Irak'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildi Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki pandemi toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Rus otel sahibi 15 kişilik grupla basıp kiracısına işkence yaptı